Historia niepełnosprawnej Fatii Nur Azzahry: Prześladowana w dzieciństwie, teraz zostaje kandydatką na policjantkę

Czwartek, 19 września 2024 – 12:57 WIB

Dżakarta, VIVA – Uczennica Żeńskiej Szkoły Policyjnej RI (Sepolwan), Nur Fatia Azzahra (22 l.), cierpi na porażenie czterokończynowe. Stwierdzono, że zarówno on, jak i jedna ze studentek policjantki, Novita Fajrin, zaliczyli i spełnili wymagania niezbędne do wzięcia udziału w szkoleniu w celu formacji podoficerów Policji Krajowej na ścieżce inwalidzkiej na rok budżetowy 2024.

Przeczytaj także:

Ahmad Sahroni zwraca się do policji krajowej o rozwiązanie problemu rzekomego zastraszania dziennikarzy przez komendanta regionalnego policji Sulawesi Południowego

Fatia stwierdziła, że ​​jest niepełnosprawna od urodzenia. Znęcanie się i rady rodziców, kontynuowała Fatia, to dwie rzeczy, które uczyniły go silnym psychicznie.

„Kiedy byłam w szkole podstawowej, doświadczyłam znęcania się, ponieważ nie umiałam grać w siatkówkę, znęcania się werbalnego. Mogłam tylko płakać i mówić rodzicom, dlaczego przyjaciele mnie prześladowali” – Fatia powiedziała reporterom z indonezyjskiej policji Ciputat , Kebayoran, Dżakarta Południowa (Dżakarta Południowa), czwartek 19 września 2024 r.

Przeczytaj także:

Służby celne, BNN i Polri udaremniły przemyt 29 kilogramów metamfetaminy z międzynarodowej sieci w Acehu

Edukacja dla formacji podoficerów Policji Państwowej na ścieżce inwalidztwa

„Mój ojciec i matka mówili, że jestem wyjątkowy, że nie powinienem czuć się niepewnie ani zawstydzony i że muszę udowodnić, że mogę to zrobić” – kontynuował.

Przeczytaj także:

Setki funkcjonariuszy policji krajowej wysłanych do Afryki Środkowej w celu utrzymania pokoju – przekazuje to szef policji krajowej

Fatia opowiadała, że ​​ojciec często zabierał ją z domu na zabawę i uczył ją niezależności. Ojciec Fatii często zachęcał Fatię, aby odważyła się wyjechać za granicę.

„I dzięki Bogu, mój ojciec zawsze mnie trenował przed domem, na przykład na zaproszenie do gry w badmintona, na zaproszenie do gry w siatkówkę. Mimo że nie było najlepiej, w końcu mogłem w to zagrać. Mój ojciec zawsze podsuwało mi pomysł na wyjazd za granicę. Mój ojciec powiedział: „Wyjazd za granicę sprawi, że będziesz bardziej rozwinięty” – wyjaśniła Fatia.

Fatia ujawniła, że ​​kiedyś ojciec zaprosił ją do migracji z Bangki do Jambi. Fatia stwierdziła, że ​​dzięki naukom ojca odkryła wiele rzeczy, dzięki którym może być niezależna i żyć na równych prawach pomimo swojej niepełnosprawności fizycznej.

„Od czasów liceum towarzyszyłem ojcu w studiach magisterskich w Jambi w Unja. Ojciec opowiedział mi o życiu za granicą. Dzięki Bogu, do tej pory czuję, że wiele rzeczy uczyniło mnie niezależnym podczas pobytu za granicą – wyjaśniła Fatia.

Kobieta ta, pochodząca z Bangka Belitung (Babel), wyjaśnia, że ​​wychowanie rodziców ukształtowało ją na kobietę o silnej determinacji. Na przykład, mimo że Fatia jest niepełnosprawna, chodzi do szkoły publicznej.

„Byłam niepełnosprawna od urodzenia. Posłano mnie do zwykłej szkoły. Chodziłam do zintegrowanej islamskiej szkoły podstawowej i gimnazjum na wsi. Wyjechałam na studia za granicę do Jogja, na Wydział Psychologii UII” – powiedziała. Fatia.

Fatia ukończyła szkołę z oceną bardzo zadowalającą, czyli cum laude. „(GPA) 3,56, nauka 3 lata i 8 miesięcy” – kontynuowała Fatia.

Przyznał, że był bardzo szczęśliwy, gdy dowiedział się, że Policja Krajowa otwiera się na przyjmowanie osób ze ścieżki inwalidzkiej. Najstarsza z dwójki rodzeństwa opowiedziała wówczas rodzicom, że pragnie zostać policjantką.

„Od małego chciałam zostać policjantką, ale wstydziłam się, bo mój stan uniemożliwiał mi przyjęcie. O tym, że zostałam przyjęta na ścieżkę niepełnosprawności, dowiedziałam się sama na IG (Instagram). „Na początku ludzie, którzy mnie znali, nie sądzili, że chcę zostać funkcjonariuszem policji, ponieważ ludzie wiedzieli, że chcę zdobyć tytuł magistra” – powiedziała Fatia.

Dla Państwa informacji, Policja Krajowa, za pośrednictwem Biura Kontroli Kadr SSDM Policji Krajowej, zrekrutowała 16 osób niepełnosprawnych, które miały zostać podoficerami na rok budżetowy 2024. W ich skład wchodziły 3 studentki i 13 studentów podoficerów.

Rekrutacja grup niepełnosprawnych na członków organicznych jest inkluzywną polityką Komendanta Głównego Policji, gen. Listyo Sigita Prabowo. Zastępca szefa policji ds. zasobów ludzkich, generalny inspektor Dedi, powiedział, że generał Sigit wierzy, że osoby niepełnosprawne są w stanie wykonywać pracę policyjną.

„W 2023 r. Policja Krajowa będzie faktycznie rekrutować grupy osób niepełnosprawnych, ale dla ASN lub urzędników służby cywilnej Policji Krajowej (PNPP). Z tej grupy zatrudnimy ich w dwóch jednostkach policji regionalnej, a mianowicie w Policji Regionalnej w Jogja, a następnie w Policji Policja regionalna Sumatry Południowej od tego momentu komendant policji krajowej nabiera coraz większej pewności siebie: „Proszę (osoby niepełnosprawne, aby zostały członkami policji krajowej” – powiedział Dedi, naśladując wydane mu wówczas polecenia generała Sigita.

Następna strona

Fatia ujawniła, że ​​kiedyś ojciec zaprosił ją do migracji z Bangki do Jambi. Fatia stwierdziła, że ​​dzięki naukom ojca odkryła wiele rzeczy, które pozwalają jej zachować niezależność i żyć na równych prawach pomimo swojej niepełnosprawności fizycznej.

Następna strona



Zrodlo