Serially zaserwował egzystencjalną wersję telewizyjnego dramatu z hipsterskiego serca Berlina; tajemnica science fiction „Existence” zdobywa nagrodę za najlepszy występ w konkursie Newbie Event

Pierwsza edycja Seriesly Berlin zakończyła się wczoraj wieczorem, a ogólne odczucie uczestników jest takie, że może być wartościowym uzupełnieniem przestrzeni konferencyjnej dla telewizji w Niemczech, w której już odbywają się takie wydarzenia, jak Berlinale Series Market i ceniony Seriencamp w Kolonii.

Organizatorzy Seriesly z wyprzedzeniem zadali pytanie: „Kto, do cholery, potrzebuje kolejnego wydarzenia telewizyjnego?”. Odpowiedzią, jak się okazuje, mogą być berlińska telewizja i głęboko myślący fani dramatów z całego świata.

W Mitte, w sercu stolicy Niemiec, młody tłum pojawił się na spotkaniu, którego celem było prowadzenie konferencji w inny sposób. Wszystkie wydarzenia dla nowicjuszy potrzebują chwili, aby się odnaleźć, a pierwsze przedsięwzięcie Seriesly, prowadzone przez zorientowanych na branżę komików, było przyjazne dla kreatywności i stanowiło miejsce na prowokujące do myślenia pytania o świat dramatu. Alternatywny opis wydarzenia mógłby brzmieć: „Egzystencjalne spojrzenie na telewizję”.

Rzeczywiście, główny programista Matija Dragojevic, znany ze swojej pracy na Berlinale Series Market, skupił się na sesjach panelowych, które rzucały okiem na typowe tematy branżowe. Przykładem są panele zatytułowane „Gatunek jako koń trojański: równoważenie sztuki i głównego nurtu” i „Osoba jako własność: co się dzieje, gdy IP jest człowiekiem?”

Następnie odbyła się przemowa otwierająca Tatjany Samopjan, która zabrała publiczność w podróż, której szybko nie zapomną. Obejmowała ona głębokie osobiste doświadczenia i refleksje, obejmujące tradycyjne tańce ludowe i zwyczaje pogrzebowe, Taylor Swift, aż po moc medytacji. Było to jedno z najgłębszych zanurzeń w to, co oznacza bycie kreatywnym, jakie kiedykolwiek widziano na wydarzeniu telewizyjnym. „Sztuka równa się ogniowi plus algebra” było częścią tezy Samopjan i chociaż po prostu nie mamy kolumn, aby oddać sprawiedliwość całemu jej przemówieniu, wnioski obejmowały błaganie skrybów, aby spojrzeli na świat na nowo i rozpoczęli proces kreatywnego odświeżenia oraz zmylili zblazowany światopogląd.

Otwarcie Seriesly było bardzo przesadzone, ale trafiło znakomicie do publiczności i nadało ton temu, co nastąpiło później – zwłaszcza apel Jenji Kohan do scenarzystów telewizyjnych, aby porzucili dystopię i przedstawili wizję świata, która zawiera również nadzieję. Rozmowa przy kominku Kohan sprawiła, że ​​zgromadzeni zaczęli szukać słowa „protopia” – które jest hasłem przewodnim Pomarańczowy to nowa czerń Twórczyni zwróciła się do branży telewizyjnej z prośbą o wprowadzenie odrobiny radości do seriali.

Kohan, o której słyszeliśmy, że jest gwiazdą rozszerzonego programu w Berlinie, była w świetnej formie, mówiąc wypełnionej po brzegi sali, że dystopijna telewizja musi zostać kopnięta w tyłek. „To gówno, to lenistwo i mam ogromną ochotę powiedzieć: ‘Stop z tą pieprzoną dystopią’”. Jej sentyment był zgodny z lokalnymi twórcami obecnymi na wydarzeniu, którzy obecnie szukają światła, przemierzając niepewny rynek.

Słyszeliśmy, że w sumie około 300 dyrektorów i twórców zjechało do słynnego centrum kultury i sztuki Fotografiska. Usłyszeli od dużego gracza w Prime Video Niemcy i Austria Dyrektor krajowy Christoph Schneider, którego streamer ma największy globalny hit w kraju Maxton Hall — Świat między namiPodczas wywiadu dla Deadline na scenie opowiedział o pierwszej dekadzie istnienia serwisu streamingowego w Niemczech, o tym, jak ewoluował na lokalnym rynku telewizyjnym i o przyszłości megahitu dla młodych dorosłych Maxton — w pewnym momencie wydawało się, że potwierdzono trzeci sezon, zanim przedstawiciele wyjaśnili, że nie ma jeszcze zielonego światła (choć byłoby to o wiele większą wiadomością, gdyby tak było) nie (zrób trzecią wycieczkę).

W metamomencie dyrektorzy festiwali z całej Europy wyszli na scenę Seriesly, aby omówić, jak przerwać cykl i dostarczyć prawdziwie innowacyjne wydarzenia branżowe. To, co mogło być spokojną sesją pod koniec dnia, ożyło, gdy publiczność zabrała głos i rozpoczęła się ożywiona dyskusja na temat tego, jak festiwale powinny — lub nie powinny — wytyczać nowych szlaków.

Sesja o walce o uwagę przykuła uwagę rozmową o serialach dramatycznych, które mogą być „ogniskami” lub „fajerwerkami”. W obu przypadkach zgromadzeni giganci dramatyczni zgodzili się, że w erze platform o zasięgu światowym po prostu nie można złapać pioruna w butelkę i zaprojektować „globalnego hitu”.

Pitch Comp: Historia Istnienie

Biorąc pod uwagę filozoficzny klimat, wydawało się stosowne, aby powstał program o nazwie Istnienie zgarnął nagrodę w konkursie pitchingowym.

Michael Griessler wykorzystał przydzielone mu trzy minuty, aby opowiedzieć publiczności o swojej ośmioczęściowej zagadce science fiction. Skupia się ona na wydarzeniach, które następują po globalnej awarii komputera, która sprawia, że ​​ludzie kwestionują swoje istnienie, a niektórzy przewidują koniec świata. Pewna kobieta musi zrozumieć więcej, aby znaleźć lekarstwo na problemy zdrowotne swojej córki. Inny mężczyzna zostaje wciągnięty w śledztwo w sprawie seryjnego mordercy po zaginięciu żony.

„Czy ktoś z was już wie, co będziecie robić 23 listopada?” – zapytał Griessler tłum podczas swojego wystąpienia. „Powiem wam jedno: cokolwiek będziecie robić tego dnia, zapamiętacie to na zawsze, ponieważ tego dnia to się w końcu stanie. Symulacja komputerowa, w której żyjemy: w końcu się zepsuje”.

Ambitny zakres serii przekonał jury. „Zwycięzcą jest projekt, który marzy o wielkich rzeczach, z potężnym zakresem wyobraźni” – powiedzieli. „Mamy nadzieję, że nagradzając ten projekt, zachęcimy pisarza, aby odważnie karmił swój wyobrażony świat bezpośrednio swoimi własnymi bólami, radościami i nadziejami”.

Jury wyróżniło także w szczególny sposób inny zaproponowany program, Średni„Chcielibyśmy szczególnie wyróżnić projekt, którego celem jest rozmowa o społeczności i głębokich, skomplikowanych lękach, które wszyscy mamy w dzisiejszym świecie” – powiedzieli jurorzy.

Akcja serialu rozgrywa się w agencji specjalizującej się w mediacjach. Niedostatecznie obsadzona i przytłoczona, zmienia się, gdy dołącza do niej elitarny negocjator zakładników. Jest na samym dnie po tym, jak jego ostatnia misja się nie powiodła i kosztowała niewinne życia, a teraz jest sparowany z kochającym kryształy wolnym duchem, tworząc dziwną historię pary na tle rozwiązywania konfliktów.

Prezentując swój pokaz, zespół stojący za nim powiedział berlińskiej publiczności: „Witamy w Średniserial telewizyjny o konflikcie i mediacji oraz ludziach uwięzionych w chaosie.”

To świetny przykład wątku egzystencjalnego przewijającego się w obiecującym pierwszym wydaniu Seriesly Berlin.

Zrodlo