Madryt Spain Masters 2024: B Sumeeth Reddy i N Sikki Reddy wypadają w półfinale i kończą kampanię Indii

Małżeńska reprezentacja Indii odpadła z turnieju BWF Super 300 po przegranej 21-17, 21-12 w 29 minut z 17. światową drużyną indonezyjską w składzie Rinov Rivaldy i Pitha Haningtyas Mentari.

Badmintonowa podróż Indii na Madrid Spain Masters 2024 dobiegła końca w sobotę, kiedy B Sumeeth Reddy i N Sikki Reddy zostali wyeliminowani z zawodów gry podwójnej mieszanej. Małżeńska reprezentacja Indii odpadła z turnieju BWF Super 300 po przegranej 21-17, 21-12 w 29 minut z 17. światową drużyną indonezyjską w składzie Rinov Rivaldy i Pitha Haningtyas Mentari.

Pozostała część kontyngentu indyjskiego wycofała się wcześniej. PV Sindhu odpadł w ćwierćfinale. Straciwszy pierwsze cztery punkty w pierwszym meczu, Sikki Reddy, który zajmował 41. miejsce w grze podwójnej mieszanej, i Sumeeth Reddy, który zajmował 66. miejsce, wcześnie przegrali.

Choć do remisu dołożyła sześć punktów, indyjscy badmintoniści nadal do Indonezyjczyków tracili do przerwy trzy punkty. Sumeeth i Sikki pokonali swoich przeciwników i w pewnym momencie prowadzili 16-15 dzięki czteropunktowej wzrostowi. Zwycięzcy mistrzostw Hiszpanii Masters w grze podwójnej mieszanej w 2021 r. Rivaldy i Mentari odwrócili losy meczu pięcioma punktami z rzędu.

Po remisie w drugiej partii po osiem punktów, Indonezyjczycy przejęli kontrolę nad meczem z ośmioma punktami z rzędu.