Tuchel już rzuca ręcznik: "Gratulacje dla Leverkusen"

Bayern pożegnał się z Bundesligą 2023-24 w „Klassikerze”. The porażka (0-2) na Allianz Arena z Borussią Dortmunddołączył do zwycięstwo (2-1) Bayeru Leverkusen nad Hoffenheim, pozostawił Bawarczyków 13 punktów straty do prowadzenia! z 21 do rozegrania.

Wygląda na to, że „Salad Bowl” zmierza do BayArena po 11 latach z rzędu kończących się w Monachium. Podopieczni Xabiego Alonso potrzebują tylko trzech zwycięstw i 9 punktów, aby zostać mistrzami. Matematyka nadal daje Bayernowi opcje… choć Thomas Tuchel je wykluczył po porażce z BVB.

„Tak, oczywiście” – odpowiedział „TT” „Sky” po zapytaniu, czy zdecydowano się na Bundesligę… i pogratulował drużynie Xabiego Alonso! “Po tym meczu nie musimy nic mówić. Gratulacje dla Bayeru Leverkusen”– zauważył trener Bayernu.

W drugiej połowie wydawało się, że jest to mecz towarzyski, miałem poczucie, że nie mamy nic do stracenia.

Joshua Kimmich, środkowa Bawaria

Kimmich ze swojej strony był wyjątkowo surowy w stosunku do swoich kolegów z drużyny: „Zawodnicy powinni wrócić do domu i zastanowić się. W meczu z Dortmundem nie potrzebujesz nikogo, kto by cię motywował. Musisz biec. W ogóle tego nie pokazujemy. W drugiej połowie wydawało się, że jest to mecz towarzyski, miałem poczucie, że nie mamy nic do stracenia. „Niezależnie od tego, jacy jesteśmy, nigdy nie powinno nam się to przytrafić, zwłaszcza przeciwko BVB”.