Aktualizacje na żywo Clemson vs. Alabama March Madness: prognozy pojedynków Elite 8, godzina rozpoczęcia, transmisja strumieniowa i kursy

LOS ANGELES — Przez cały sezon koszykówki w college’u ofensywa drużyny Alabama zapewniała uderzenie, a obrona – puentę. A teraz najlepszym z obu jest jedno zwycięstwo Crimson Tide od ich pierwszego występu w Final Four.

Ekscytująca przejażdżka po zwycięstwie 89-87 nad rozstawioną z numerem 1 Karoliną Północną w czwartkowy wieczór charakteryzowała się charakterystycznym ofensywnym popem, ale także połączona z wystarczająco zdecydowanym wysiłkiem w obronie, który ograniczył Tar Heels do katastrofalnych 25,6% celnych strzałów z boiska w drugiej połowie .

„Przez cały rok byliśmy krytykowani za naszą obronę i prawdopodobnie słusznie” – powiedział trener Alabamy, Nate Oats. – Nasza obrona pokazała się w drugiej połowie.

Gwiazdy Alabamy ostatecznie poniosły noc. Napastnik Grant Nelson doszedł do siebie po fatalnym odcinku w pierwszej i drugiej rundzie w Spokane w stanie Waszyngton i zdobył 24 punkty. „Grant się pojawił” – powiedział Oats. Podczas gdy obrońcy Rylan Griffen i Aaron Estrada dodali po 19 punktów, to obrońca All-SEC Mark Sears (18 punktów) trzymał piłkę w ręku i zapewnił Alabamie na dobre prowadzenie.

Po tym, jak Jae’Lyn Withers z Karoliny Północnej wykorzystał nierozważny rzut za trzy punkty na minutę przed końcem i jednopunktową przewagą, Sears przejrzał wiele ekranów po drugiej stronie boiska i odkrył, że Nelson w niewytłumaczalny sposób był otwarty przy obręczy, po czym Nelson przerzucił się na piłkę. w ustawieniu, podczas którego został faulowany, a wynikająca z tego trzypunktowa gra zapewniła Crimson Tide prowadzenie 87-85.

Potem najdłuższa noc w koszykarskim życiu RJ Davisa wydłużyła się. Senior All-American z Karoliny Północnej był ogólnie po prostu brutalny – 4 z 20 trafień z podłogi, 0 z 9 z dystansu za trzy punkty, po raz pierwszy w sezonie nie trafił 3 w meczu… a mimo to trener Tar Heels, Hubert Davis, umieścił grę i cały sezon w rękach starszego obrońcy przed przerwą na żądanie.

Pierwszy niecelny strzał RJ Davisa został wyrzucony poza boisko przez Nelsona. Drugi nie trafił w żadną część obręczy, co spowodowało naruszenie zegara akcji na 8,6 sekundy przed końcem. Nelson trafił dwa rzuty wolne z drugiej strony boiska i zapewnił sobie czteropunktowe prowadzenie. Po tym, jak Armando Bacot z Karoliny Północnej strzelił gola w niecałe dwie sekundy na zegarze, Alabama była w stanie dobić do Nelsona, który nie trafił w dwa rzuty wolne na 0,9 sekundy przed końcem, ale po upływie czasu odbił desperacki atak Harrisona Ingrama z drużyny Tar Heels. .

IDŹ DALEJ

Alabama wygrywa thriller z Karoliną Północną i dociera do pierwszej Elite Eight od 20 lat