Świątek gra w kolejnej lidze: 91 roscos, ostatni z Vondrousovą, mistrzynią Wimbledonu i szóstką WTA

Każdy Świąteknumer 1 na świecie, grał przeciwko sobie w ćwierćfinale Rolanda Garrosa Marketa Vondrousova, sześć. Polak, zwyciężczyni 6:0 i 6:2, nie dba o to, z kim gra. Jej mecze podsumowuje bezlitosna szansa i powalenie, z wyjątkiem drugiej rundy z Naomi Osaką, w której obroniła piłkę eliminacyjną.

Vondrousova nie jest bynajmniej byle kim. W 2019 roku zagrał w finale French Open, a w zeszłym sezonie koronę zdobył na trawie Wimbledonu..

Świątek wygrał pierwszego seta 6:0 a wielu widziało powtórzenie podwójnego pączka z poprzedniej rundy przeciwko Rosjance Anastazji Potapowej. Najlepsza tenisistka świata rozpoczęła drugiego seta wygrywając 1:0. Wtedy właśnie po 37 minutach Vondrousova otworzyła swoją szafkę.