„Ogromna wygrana dla Web3”: reakcja indyjskiego przemysłu kryptograficznego na zatwierdzenie ustawy FIT21 przez Izbę Reprezentantów USA

W tym tygodniu amerykańska Izba Reprezentantów zapaliła zielone światło dla nowej ustawy, która ma na celu uregulowanie sektora kryptowalut. Podczas gdy ustawa FIT21 (ustawa o innowacjach finansowych i technologii na rzecz XXI wieku) wciąż oczekuje na zatwierdzenie przez Senat USA, interesariusze indyjskiej przestrzeni kryptograficznej i Web3 pochwalili decyzję podjętą wspólnie przez przeciwstawne partie Demokratów i Republikanów w USA. Indyjscy komentatorzy kryptowalut nazywają ten rozwój „historycznym” i „kluczowym” dla globalnego sektora kryptograficznego.

Stany Zjednoczone są reklamowane jako największy rynek kryptowalut na świecie. Według Bezpieczeństwo.org40 procent dorosłych Amerykanów posiada obecnie kryptowaluty, co oznacza wzrost z 30 procent w 2023 r. Decyzje dotyczące kryptowalut podjęte w USA miały znaczący wpływ na światowy sektor kryptowalut. Fundusze ETF BTC odnotowały napływ miliardów dolarów po ich zatwierdzeniu na początku tego roku przez amerykańską SEC.

Oceniając wpływ Stanów Zjednoczonych na trajektorię branży kryptograficznej, komentatorzy z indyjskiego sektora Web3 twierdzą, że amerykańskie ramy regulacyjne dotyczące kryptowalut mogą przynieść pozytywne rezultaty. W rozmowie z Gadgets 360 współzałożyciel i dyrektor generalny Sharedeum Nischal Shetty zauważył, co ta ustawa może oznaczać dla indyjskich entuzjastów kryptowalut.

„Stany Zjednoczone robią kluczowy krok w kierunku integracji aktywów kryptograficznych z tradycyjnymi rynkami, co Indie powinny dokładnie rozważyć. Ustawa FIT21 to ogromna wygrana dla ekosystemu Web3. Oferując przejrzystość regulacyjną i wspierając innowacje, ustawodawstwo to może przyczynić się do szerszego przyjęcia kryptowalut i poszerzenia krajobrazu Web3” – powiedział Shetty.

Sektor kryptowalut, pomimo swojej oferty zaawansowanych usług finansowych, jest pełen niepewności, ponieważ aktywa cyfrowe wytrzymują prostą kategoryzację. Podział tych aktywów na papiery wartościowe lub towary i zapewnienie ich zgodnego z prawem wykorzystania jest jednym z głównych priorytetów Stanów Zjednoczonych i innych krajów.

Według Shetty’ego ruch Stanów Zjednoczonych w kierunku rozróżnienia różnych kategorii aktywów kryptograficznych będzie miał ogromny wpływ na międzynarodowy przemysł kryptograficzny.

„Aby wykorzystać tę dynamikę, należy skoncentrować się na rozwoju ekosystemu Web3 w Indiach. Obejmuje to edukację młodzieży na temat Web3, zwiększanie liczby programistów pracujących nad produktami Web3 i tworzenie większej liczby możliwości kariery w tej przestrzeni. Dzięki przejrzystości i wsparciu zapewnianym przez inicjatywy takie jak FIT21, możemy spodziewać się znacznego wzrostu ich przyjęcia, co w naturalny sposób doprowadzi do lepszych przepisów podatkowych i ram regulacyjnych” – dodał Shetty.

Pierwsza akceptacja dla FIT21 następuje tuż przed oczekiwaniem przez fundusze ETF w USA zatwierdzeń. Chociaż projekt ustawy wciąż oczekuje na zatwierdzenie przez Senat USA, moment zatwierdzenia tych przepisów został nazwany przełomowym momentem dla branży kryptowalut przez Avinasha Shekhara, współzałożyciela i dyrektora generalnego Pi42, giełdy kontraktów futures na kryptowaluty-INR.

Shekhar zauważył, że zasady te mogą zmniejszyć zaangażowanie SEC w nadzór nad branżą. W przeszłości działania amerykańskiej SEC były krytykowane przez globalną wspólnotę kryptograficzną, która twierdziła, że ​​dochodzenia organu regulacyjnego w sprawie kilku firm zajmujących się aktywami cyfrowymi w związku ze zgłoszonymi nieprawidłowościami ostatecznie utrudniają rozwój kryptowalut.

Sektor kryptowalut pozostaje jednak pod chmurą licznych zarzutów o oszustwa i nieprawidłowości finansowe stawianych dużym firmom. W listopadzie 2022 r. giełda kryptowalut FTX upadła, gdy znalazła się pod kontrolą regulacyjną i prawną w związku z zarzutami oszustwa. Dochodzenie i proces doprowadziły do ​​skazania w marcu byłego dyrektora generalnego i współzałożyciela firmy, Sama Bankman-Frieda, na 25 lat więzienia. Binance, największa giełda kryptowalut na świecie, i jej współzałożyciel Changpeng Zhao, zostali uznani winnymi zarzutów o pranie pieniędzy w USA, zanim Zhao przyjął ugodę i został skazany na cztery miesiące więzienia w kwietniu. Skandale te wstrząsają nastrojami inwestorów, powodując spadek cen większości aktywów.

Shekhar powiedział jednak, że ustawa może znacząco przyczynić się do zapewnienia przejrzystości regulacyjnej w sektorze. „To ogromna wygrana dla kryptowalut, biorąc pod uwagę, że wyjaśnia rolę SEC i CFTC w regulacji kryptowalut. Ustawę FIT21 postrzega się jako kluczowy krok w kierunku zapewnienia przejrzystości regulacyjnej niezbędnej do wspierania wzrostu i dojrzewania ekosystemu aktywów cyfrowych w USA, przy jednoczesnej ochronie konsumentów i utrzymaniu integralności rynku” – zauważył Shekhar.

Komentatorzy kryptowalut w Indiach również zareagowali na rozwój wydarzeń w mediach społecznościowych.

Zasady dotyczące kryptowalut są stopniowo wdrażane również w Indiach, aby zapewnić, że społeczności inwestorów i handlowców zajmujące się aktywami cyfrowymi, a także firmy oferujące usługi związane z tymi aktywami, są bezpieczne i zgodne z prawem.


Linki partnerskie mogą być generowane automatycznie – szczegółowe informacje można znaleźć w naszym oświadczeniu dotyczącym etyki.



Zrodlo