Gwiazda Realu Madryt Vinicius Junior wyrównał rekord Lionela Messiego po finale UCL w 2024 roku

Gwiazda Realu Madryt, Vinicius Junior wyrównał rekord Lionela Messiego Po finale UCL 2024 — brazylijski napastnik Vinicius Junior wyrównał rekord ustanowiony przez ikonę argentyńskiego futbolu, Lionela Messiego, po tym, jak pomógł Realowi Madryt w zwycięstwie 15. tytuł Ligi Mistrzów UEFA.

Vinicius Junior, który przez ostatnie trzy sezony stał się talizmanem Realu Madryt, dał z siebie wszystko, gdy było to najważniejsze, przypieczętowując zwycięstwo 2:0 nad Borussią Dortmund w finale Ligi Mistrzów na Wembley w sobotę, 1 czerwca.

W meczu, w którym 23-letni brazylijski skrzydłowy nie zrobił zbyt wiele, zwłaszcza w pierwszej połowie, nadal trafiał na pierwsze strony gazet, gdy w ostatnich dziesięciu minutach spotkania wykorzystał podanie Jude’a Bellinghama.

Przed zdobyciem gola w 83. minucie Dani Carvajal głową otworzył mecz w 74. minucie dzięki dośrodkowaniu Toniego Kroosa.

Gol Viniciusa Juniora w finale Ligi Mistrzów oznacza, że ​​Brazylijczyk bezpośrednio przyczynił się do zdobycia 22 bramek (11 bramek i 11 asyst) w fazie pucharowej Ligi Mistrzów.

Vinicius jest obecnie drugim zawodnikiem w historii piłki nożnej, który przed ukończeniem 24. roku życia strzelił taką liczbę bramek w fazie pucharowej Ligi Mistrzów. Pierwszym zawodnikiem, któremu udało się tego dokonać, był Lionel Messi.

Wkład Viniciusa w sukcesy Realu Madryt w sezonie 2023-2024 przybliżył go do realizacji marzenia o zdobyciu po raz pierwszy w karierze Złotej Piłki.

23-letni brazylijski skrzydłowy, który strzelił 24 gole i zanotował 11 asyst w 39 meczach we wszystkich rozgrywkach, ubiega się o tę nagrodę wraz ze swoją klubową koleżanką z drużyny Jude Bellingham i potencjalnym kolegą z drużyny Realu Madryt Kylianem Mbappe.

Inni pretendenci do prestiżowej nagrody piłkarskiej to Phil Foden i Erling Haaland z Manchesteru City