Pokonując Dortmund, Real Madryt zapewnił sobie 15. tytuł Ligi Mistrzów

Niedziela, 2 czerwca 2024 – 03:57 WIB

LONDYN – Real Madryt potwierdził, że jest mistrzem Ligi Mistrzów 2023/24. Los Blancos pokonali Borussię Dortmund 2:0 w meczu finałowym na stadionie Wembley w Londynie, niedzielny poranek WIB, 2 czerwca 2024 r.

Przeczytaj także:

Zespół Błękitnego Oceanu! Bobotoh Party wita Persiba Bandunga jako mistrza League 1

W pierwszej połowie obie drużyny na zmianę atakowały. Jednak bramka nie padła aż do przerwy.

Rzut wolny Toniego Kroosa w 49. minucie był celny. Jednak bramkarz Dortmundu Gregor Kobel nadal może być zabezpieczony.

Tymczasowe wyniki finału Ligi Mistrzów Borussia Dortmund kontra Real Madryt

Pojedynek Borussia Dortmund vs Real Madryt

Madryt ponownie zagroził w 50. minucie. Główka Daniego Carvajala wciąż minęła bramkę Dortmundu.

Bojan Hodak przełamuje mit, że zagranicznym trenerom trudno jest wygrać na Persib Bandung

W 58. minucie Daniel Carvajal ponownie omal nie wpadł do bramki Dortmundu. Kobelowi udało się obronić strzał przed bramką.

Impas Madrytu został wreszcie przełamany w 74. minucie. Po rzucie rożnym wykonanym przez Toniego Kroosa główka Carvajala zdołała rozbić bramkę Die Schwarzgelben.

Los Blancos podwyższyli prowadzenie w 83. minucie. Słodkie podanie Jude Bellingham zostało zakończone kopnięciem lewą nogą przez Viniciusa Juniora.

Wynik 2:0 dla Madrytu utrzymał się do końca meczu. To piętnasty tytuł Ligi Mistrzów dla Los Blancos.

Madryt coraz bardziej oddala się od swoich rywali w walce o tytuł Ligi Mistrzów. Daleko im do AC Milanu z 7 tytułami oraz Bayernu Monachium i Liverpoolu, które zdobyły po 6 tytułów.

Tymczasem Dortmund po raz kolejny musiał zadowolić się wicemistrzem. Wcześniej w 2013 roku zajmowali także drugie miejsce w Lidze Mistrzów. W 1997 roku Die Borussen wygrała tylko raz.

Skład

Borussia Dortmund: Gregor Kobel, Julian Ryerson, Mats Hummels, Nico Schlotterbeck, Ian Maatsen, Emre Can (Donyell Malen 81 min), Marcel Sabitzer, Jadon Sancho (Jamie Bynoe-Gittens 87 min), Julian Brandt (Sebastian Haller 81 min), Karim Adeyemi ( Marco Reus 72’), Nicklas Fuellkrug.

Real Madryt: Thibaut Courtois, Ferland Mendy, Nacho, Antonio Ruediger, Dani Carvajal, Toni Kroos (Luka Modric 86. minuta), Eduardo Camavinga, Federico Valverde, Jude Bellingham (Joselu 85. minuta), Vinicius Junior (Lucas Vazquez 90. minuta), Rodrygo Goes (Eder ).Wojskowe 90′).