Komentarze Bojana Hodaka po sprowadzeniu Persiba Bandunga do tytułu mistrza League 1

Sobota, 1 czerwca 2024 r. – 06:38 WIB

MADURA – Persib Bandung wreszcie zdobył tytuł League 1 w sezonie 2023/2024. Pewność tę uzyskano po tym, jak Maung Bandung pokonał Madura United końcowym wynikiem 3:1 (w sumie 6:1) na stadionie Gelora Bangkalan w Madurze, w piątek 31 maja 2024 r.

Przeczytaj także:

Bobotoh świętuje sukces Persiba Bandunga w zwycięstwie w League 1

Persib otworzył wynik po kopnięciu Davida da Silvy w 60. minucie. Ten brazylijski zamachowiec strzelił gola po wykorzystaniu dzikiej piłki po kopnięciu Ciro Alvesa.

Ten gol jeszcze bardziej zmotywował Persiba. Persib w końcu strzelił kolejnego gola po bramce kapitana Marca Kloka w 86. minucie. Bramka powstała po otrzymaniu opinii od Ciro Alvesa.

Najpopularniejszy: Persib Bandung wygrywa League 1, dobre wieści od Elkana Baggotta

Trzeciego gola Persiba zdobył w doliczonym czasie gry Beckham Putra Nugraha. Beckham z łatwością zdobył piłkę po podaniu Ciro Alvesa. Tymczasem gola pocieszenia Madury strzelił Slamet Nurcahyo z rzutu karnego.

Pełna lista zdobywców nagród League 1 w sezonie 2023/24

Trener Persibu Bojan Hodak powiedział, że ten mecz był trudny. Zespół Maung Bandung musiał bardzo ciężko pracować, aby wytrzymać atak Laskara Sapeha Kerraba na początku pierwszej połowy.

Jednak w drugiej połowie Persib zaczął tracić presję. Aż w końcu Persibowi udało się strzelić trzy gole i jednocześnie koronować się na mistrza League 1 sezonu 2023/2024.

Trener Persiba, Bojan Hodak

„To był trudny mecz, Madura próbowała wyjść do ataku na początku meczu. Ale broniliśmy się całkiem nieźle” – wyjaśnił Bojan po meczu.

„W drugiej połowie zaczęliśmy zyskiwać przewagę i dominować, mieliśmy w zasadzie więcej okazji do zdobycia gola, a najważniejsze było zdobycie trofeum” – kontynuował.

Trener z Chorwacji docenił grę swoich zawodników, którzy potrafili zablokować wypływ piłki od Francisco Rivery. Według niego Rivera był motorem ataku Madury United w tym meczu.

„Od stałych fragmentów gry czy w grze? Ale nie za dużo oznaczeń między zawodnikami. Jedną rzeczą jest to, że każdy zawodnik musi starać się blokować przepływ piłek trafiających do Rivery. Ponieważ jest najbardziej kreatywnym i niebezpiecznym graczem, więc takie jest zadanie zawodników, którzy są blisko niego” – wyjaśnił.