Sarina Wiegman nie jest pewna, co będzie z kontuzją Mary Earps podczas porażki Anglii z Francją w eliminacjach do Euro 2025

Sarina Wiegman nie wdawała się w szczegóły potencjalnej kontuzji bramkarzki Mary Earps, która została zmuszona do zmiany w piątkowym wieczorem porażce Anglii z Francją w eliminacjach do Mistrzostw Europy.

Earps opuściła boisko ze łzami w oczach zaledwie osiem minut po swoim 50. występie podczas przegranej 2:1 Anglii na St James’ Park.

Gwiazda Manchesteru United, której latem wygasa kontrakt ze swoim klubem, potrzebowała leczenia po tym, jak poczuła dyskomfort podczas wybijania piłki do obrończyni Millie Bright w pierwszej minucie.

Pomimo próby kontynuowania gry Earps ponownie upadł w szóstej minucie i ostatecznie pomógł mu zejść z boiska, a zastąpiła go Hannah Hampton. Bramkarz Chelsea wystąpił w poprzednim meczu Anglii, w którym Anglia zwyciężyła 2:0 z Irlandią, a Earps pozostał niewykorzystanym rezerwowym.

Earps został sfotografowany o kulach, gdy dołączał do drużyny Anglii stojącej na boisku przez cały mecz.

(Stu Forster/Getty Images)

„Mary doznała kontuzji i rozpoczęcie meczu zajęło jej około pięciu minut, po czym ponownie upadła i musiała zostać zastąpiona” – powiedział Wiegman dla ITV Sport. „Nie tego się spodziewaliśmy.

„Nie mogę nic powiedzieć (o jej kontuzji), ponieważ jeszcze z nikim nie rozmawiałam”.

31-latek był ostoją drużyny Wiegmana i był bramkarzem pierwszego wyboru Lioness na Euro 2022 i Mistrzostwach Świata w 2023 roku.

Zajęła piąte miejsce w nagrodach Złotej Piłki i została uznana za zawodnika roku w Anglii w 2023 roku.

Tymczasem Beth Mead otworzyła wynik dla Anglii już po pół godzinie gry, ale Francja odpowiedziała strzałem z woleja Elisy de Almeidy z rzutu rożnego Kenzy Dali w 41. minucie.

W 68. minucie Marie-Antoinette Katoto dała gościom prowadzenie, po czym oddała strzał w dalszy róg obok Hamptona.

Dzięki temu Francja pozostaje liderem grupy A3, a Anglia spadła na trzecie miejsce.