Musa prowadzi rekordowy Madryt w świetnym meczu

miW meczu, w którym nie było nic do stracenia, Real Madryt i Estrella Roja dali wspaniały występ w WiZink Center w starciu, które Biali ostatecznie wygrali 101:94, ale przez wiele minut Serbowie kontrolowali grę i wynik. Z triumfem, Madryt staje się pierwszą drużyną w historii Euroligi, która odniosła 26 zwycięstw w lidze regularnej.

To był jeden z limitów, jakich oczekiwano w Madrycie. Drugi to trójka Llulla w historii Euroligi, będzie musiał poczekać, ponieważ zawodnik z Balearów dodał tylko jeden (621 w porównaniu do 623 Juana Carlosa Navarro), mimo że próbował (5). W przerwie WiZink ustanowił kolejny rekord w tym sensacyjnym sezonie: 50 punktów Nigela Hayesa-Davisa dla Fenerbahcenajlepszy indywidualny wynik w meczu.

Musa i Nedovic wcześnie zdecydowali, że to musi być ich mecz. Bośniak zaczął od zatrzymania Madrytu, a Serb popisał się a repertuar podstaw wzmacniających Czerwoną Gwiazdę. Zespół nie mający nic do stracenia Sfairopoulos grał bardzo luźno, bez presji i dał doskonały obraz na WiZinkdzień mojego powrotu Adam Hanga, który rozegrał najlepszy mecz w swojej karierze w Eurolidze (22 punkty).

Mecz toczył się w oparciu o sety, co powodowało kilkukrotną zmianę lidera wyniku, dopóki Czerwona Gwiazda nie zaczęła się lubić. Pierwszy akt został podjęty (20-21), a do przerwy dominowali 44-47. Wyrównana trzecia kwarta (28-28) ustąpiła miejsca najlepszemu Hanga, który strzelił swojemu zespołowi do a Maksymalnie 54-70 w meczu. To był moment, w którym Madryt zareagował ręka w rękę Musy i Hezonji. Wynik 13-0 oznacza starcie67-70, przed 72-75, który zakończył trzeci odcinek.

W ostatnim akcie, gdy Musa zostaje dotknięty różdżką, biali ustalili kolejną część, 11-3aby odzyskać kontrolę nad starciem, choć Czerwona Gwiazda stawia opór Bolomboy na czele. Dwa wolne Tavares w 48 sekundach Madryt prowadzi 94:93. Wtedy właśnie doszło do decydującego zagrania: ataku Hezonji na Hangę i wsadu Chorwata 96:93. Następnie Madryt zmniejszył przewagę rzutami wolnymi i Musa rozstrzygnął mecz wsadem. Bośniak Skończyłem z 30 punktami i oceną 40.