Wybory prezydenckie w USA 2024: Gdzie są Kamala Harris i Donald Trump w głównych kwestiach wyborów?

Waszyngton, 5 listopada. W poniedziałek rano, w przededniu dnia wyborów, kiedy wiceprezydent Kamala Harris i były prezydent Donald Trump w swoich przemówieniach końcowych przemierzali siedem stanów na polu bitwy, ponad 78 milionów amerykańskich wyborców oddało już swoje głosy.

Kamala Harris i Donald Trump proponują dwie zupełnie różne wizje kraju, w którym kryje się wiele zagrożeń – od kieszonkowych kwestii gospodarczych i praw reprodukcyjnych po siłę globalnych sojuszy kraju i istniejące pytania o przyszłość amerykańskiej demokracji i planety. Wybory prezydenckie w USA 2024: Donald Trump i Kamala Harris podejmują działania w ostatnim dniu kampanii przed dniem wyborów.

Rywalizując o Biały Dom, obaj kandydaci przedstawiali swoje plany w przemówieniach, reklamach wyborczych i wywiadach medialnych. Większość z nich to lista życzeń sporządzona w ogólnych zarysach, bez konkretnych szczegółów dotyczących sposobu ich realizacji lub zapłaty. Kilka propozycji Trumpa budzi wątpliwości prawne, podczas gdy niektóre propozycje Harrisa prawdopodobnie wymagałyby nadzoru Demokratów nad Kongresem.

Według Harrisa i Trumpa przyszłość kraju będzie zagrożona w 2024 roku. Harris stwierdził, że konstytucja kraju jest zagrożona ze względu na faszystowskie tendencje Trumpa i lekceważenie praworządności. Wybory prezydenckie w USA w 2024 r.: Kamala Harris i Donald Trump biorą udział w zaciętym wyścigu prezydenckim, podczas gdy miliony ludzi udają się dziś do urn.

Trump twierdził, że z powodu radykalnie lewicowego programu Harrisa nie będzie już żadnego kraju dla Amerykanów. Harris zbudowała swoją kampanię wokół obietnicy „odwrócenia kartki” na temat podziałów wprowadzonych do kraju przez byłego prezydenta, który, jej zdaniem, jeśli zostanie ponownie wybrany, nałoży zakaz aborcji i położy kres prawu kobiet do wolności reprodukcyjnej. Obiecał także pakiet polityki gospodarczej, który ma pomóc klasie średniej, walczyć z rosnącymi cenami i stymulować mieszkalnictwo.

Program wyborczy byłego prezydenta opiera się na obietnicy poprawy gospodarki poprzez położenie kresu inflacji, która była jedną z najważniejszych kwestii w tych wyborach. Kampania Harrisa jest w tych kwestiach bardziej bezbronna. Obiecał także położenie kresu nielegalnej imigracji, zwłaszcza przez południową granicę.

Były prezydent zagroził także zastosowaniem podwyższonych ceł, aby uniemożliwić amerykańskim producentom przeniesienie działalności za granicę. Siedem stanów pola bitwy – tak zwanych, ponieważ mogą pójść w obie strony w porównaniu ze stanami Demokratów i Republikanów – to Wisconsin, Michigan, Pensylwania, Karolina Północna, Georgia, Arizona i Nevada.

Wyścig między Harrisem a Trumpem jest zacięty nawet w tych stanach. Harris prowadzi Trumpa w Michigan (47,9% do 47,1%), Wisconsin (48,2% do 47,3%), a nawet z Trumpem w Pensylwanii (47,7% do 47,9%) i wyprzedza Trumpa w Północnej Karolinie (47,2%) . do 48,4 proc.), Gruzja (47,2 proc. do 48,4 proc.), Arizona (46,5 proc. do 49,0 proc.) i Nevada (47,3 proc. do 47,8 proc.).

(Powyższa historia ukazała się po raz pierwszy 5 listopada 2024 r. o godzinie 08:03 czasu wschodniego. Więcej wiadomości i aktualności na temat polityki, świata, sportu, rozrywki i stylu życia można znaleźć na naszej stronie internetowej lastly.com).



Zrodlo