W związku z Igrzyskami Olimpijskimi w Los Angeles w 2028 r. PP Pordasi uruchamia program ochrony zwierząt

WIWAT – Szereg ekspertów ds. zdrowia zwierząt ocenia, że ​​program dobrostanu zwierząt będący obecnie jednym z programów Indonezyjskiego Stowarzyszenia Sportów Jeździeckich (PP PORDASI), na którego czele stoi Aryo Djojohadikusumo, jest przełomem zasługującym na wsparcie wszystkich stron.

Przeczytaj także:

Niebezpieczny wpływ zbyt długiego siedzenia na zdrowie serca, nawet podczas aktywnego ćwiczenia

W tym okresie zdrowie i dobrostan koni jest jedną z rzeczy, które zwykle są pomijane.

Profesor na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Airlangga (UNAIR) Bambang Sektiari Lukiswanto wyjaśnił, że dobrostan zwierząt jest wymagany na mocy ustawy nr 18 z 2009 r. dotyczącej hodowli zwierząt i zdrowia zwierząt.

Przeczytaj także:

Próbowałem! Oto 3 najlepsze ćwiczenia na kurczące się ramiona

Dlatego wszelkie wysiłki mające na celu poprawę dobrostanu koni, takie jak utworzenie międzynarodowego obszaru zawodów o wysokich standardach lub budowa innych obiektów i infrastruktury, powinny uzyskać poparcie wielu stron.

„Jeśli zależy Ci na jeździe konnej i poświęcasz jej większą uwagę, to dobrze, szczególnie jeśli wiąże się to z dobrostanem zwierząt, to bardzo dobrze” – powiedział mediom.

Przeczytaj także:

KORMI wspiera doskonałe zasoby ludzkie Północnej Sumatry, 60 głównych działaczy sportowych otrzymuje talizman Asiha

Mężczyzna, który jest także zastępcą kanclerza ds. akademickich, studenckich i absolwentów UNAIR, wyraził także swoje uznanie dla PP PORDASI kierowanego przez Aryo Djojohadikusumo za jego zaangażowanie w inicjowanie programów dobrostanu zwierząt, zwłaszcza koni.

„Naprawdę należy podjąć takie działania, aby zapewnić przyszłe osiągnięcia indonezyjskiego sportu jeździeckiego” – dodał Bambang.

Oprócz kwestii związanych z obszarem zawodów, według Bambanga, w centrum uwagi musi znaleźć się dobrostan zwierząt związany z chorobami i urazami koni, aby spełnić Pięć swobód dotyczących dobrostanu zwierząt.

Choroby i kontuzje koni mogą wynikać z warunków panujących w stajniach, które nie są reprezentatywne oraz warunków na arenach mistrzowskich, które nie spełniają standardów Międzynarodowej Federacji Sportów Jeździeckich (FEI).

Przez dziesięciolecia stan ten uległ niewielkiej poprawie i minimalnemu rozwiązaniu. Bambang ma nadzieję, że wiele stron będzie bardziej zaangażowanych w rozwój sportów jeździeckich.

Choć nie da się temu zaprzeczyć, uprawianie tego sportu kosztuje naprawdę sporo pieniędzy.

„To nie jest jak samochód, który po wyścigu odchodzi do garażu. O tego konia trzeba dbać, żeby był w dobrej formie, i wymaga to wielu rzeczy. To sport, który wymaga większych funduszy” – powiedział.

Jak już informowaliśmy, dyrektor generalny PP PORDASI, Aryo Djojohadikusumo, oświadczył, że będzie zachęcał administratorów prowincji PORDASI (Pengprov) do budowy odpowiednich stajni w swoich regionach.

Oprócz tego PP PORDASI wraz z wieloma stronami przygotowuje również budowę obiektu o międzynarodowym standardzie, którego Indonezja obecnie nie posiada.

Te różne plany strategiczne są również częścią programu PORDASI „Droga do LA28”, który stanowi wielką wizję federacji dotyczącą wysyłania zawodników jeździeckich na Igrzyska Olimpijskie w Los Angeles w 2028 roku.

„Jedną z misji na przyszłość jest to, że każdy Pengprov musi mieć odpowiednią stajnię dla koni, a my zapewnimy obiekt o międzynarodowym standardzie jako miejsce do krajowych sportów konnych. „Ma to związek ze wspieraniem programów dobrostanu zwierząt” – powiedział niedawno Aryo na Nadzwyczajnej Konferencji Krajowej PP PORDASI.

Aby spełnić te standardy, przewodniczący Komisji ds. Hodowli Zwierząt PP PORDASI Muladno przedstawił plany współpracy z Dyrekcją Generalną ds. Hodowli Zwierząt i Zdrowia Zwierząt Ministerstwa Rolnictwa w grudniu 2024 r.

Celem tych działań jest zapewnienie dobrostanu zwierząt w postaci odpowiednich obiektów i stajni dla koni.

Muladno ma również nadzieję na współpracę z profesjonalnymi i niezależnymi stronami trzecimi w celu przeprowadzenia oceny warunków dobrostanu zwierząt w różnych aspektach. Dzięki tej współpracy powstanie ocena, która zadowoli wszystkie strony. „Mogę zajmować się komisjami wewnętrznymi, ale w przypadku komisji zewnętrznych nadal muszą one być niezależne” – dodał.

Przewodniczący Komisji Wyścigowej PP PORDASI, Munawir, który właśnie ukończył Krajowe Mistrzostwa Wyścigów Konnych o Puchar Prezydenta z udziałem 96 koni z 12 prowincji uczestniczących w Tegal Waton Field na Jawie Środkowej, 17 listopada 2024 r., również naprawdę docenia program dobrostanu zwierząt Aryo.

Zapewnił, że społeczność i działacze sportów wyścigowych w całej Indonezji w pełni poprą ten strategiczny program wobec igrzysk olimpijskich.

„Przy różnych okazjach Pak Aryo konsekwentnie prowadzi kampanię na rzecz dobrostanu zwierząt w ramach każdej działalności Pordasi” – powiedział Munawir.

Dziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Biomedycyny Uniwersytetu IPB w Amrozi powiedział, że czynnik dobrostanu zwierząt jest zgodny z wizją Prezydenta Prabowo Subianto, dlatego należy go wspierać.

„Nawiasem mówiąc, znam go od założenia klubu polo Nusantara pana Prabowa. „On naprawdę troszczy się o dobro koni” – powiedział.

Oprócz kwestii stabilnych warunków i odpowiednich miejsc, kwestię ustrukturyzowanego i ciągłego programu rozwoju uważa się również za bardzo niezbędną w celu poprawy dobrostanu zwierząt.

Następna strona

Oprócz kwestii związanych z obszarem zawodów, według Bambanga, w centrum uwagi musi znaleźć się dobrostan zwierząt związany z chorobami i urazami koni, aby spełnić Pięć swobód dotyczących dobrostanu zwierząt.



Zrodlo