Synergia pomiędzy TNI-Polri i Biurem Prokuratora Generalnego jest impulsem dla Ministra Koordynującego ds. Polityki i Bezpieczeństwa do zintegrowania strategii bezpieczeństwa

Czwartek, 7 listopada 2024 – 01:26 WIB

Djakarta – Synergia pomiędzy TNI i Polri oraz Biurem Prokuratora Generalnego lub Biurem Prokuratora Generalnego jest dobrym impulsem, szczególnie dla Ministra Koordynującego ds. Polityki i Bezpieczeństwa Budi Gunawana, do integracji strategii bezpieczeństwa narodowego. To powiedział członek Komisji I DPR, Rudianto Tjen.

Przeczytaj także:

W kilku amerykańskich punktach głosowania pojawiają się groźby bombowe rzekomo ze strony Rosji

„Uważa się, że rząd Prabowo Subianto podjął znaczące kroki w kierunku wzmocnienia koordynacji między TNI, Polri i Biurem Prokuratora Generalnego przy uchwalaniu rozporządzenia prezydenta nr 139 z 2024 r.” – wyjaśnił Rudianto Tjen, środa, 6 listopada 2024 r.

Członek frakcji PDIP stwierdził, że bardzo istotna jest synergia trzech instytucji. W ten sposób programy przygotowane przez Ministerstwo Koordynujące pod przewodnictwem Budi Gunawana mogą być ze sobą synergiczne i zsynchronizowane.

Przeczytaj także:

Meutya Hafid: Wykorzenienie hazardu internetowego nie wystarczy, aby zablokować treści

„Ta decyzja stanowi kluczowy punkt w wysiłkach na rzecz integracji strategii bezpieczeństwa narodowego w obliczu stale rosnących wyzwań politycznych i związanych z bezpieczeństwem” – wyjaśnił.

Zgodnie z art. 24 dekretu prezydenckiego nr 139/2024 Minister Koordynujący ds. Politycznych i Bezpieczeństwa pełni główną rolę w koordynowaniu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Obrony, Ministerstwa Komunikacji i Cyfryzacji, TNI, Polri, Prokuratora Biuro Generalne i inne powiązane agencje.

Przeczytaj także:

Budi Gunawan chce uporządkować hazard internetowy: nie tylko w Ministerstwie Komunikacji i Informacji, w tym w mediach podczas grania w gry

„Dzięki temu mechanizmowi koordynacji Minister Koordynujący ds. Polityki i Bezpieczeństwa ma na celu zapewnienie, że kwestie związane z polityką, bezpieczeństwem i obroną będą przebiegać synergicznie w ramach jednego parasola politycznego” – powiedział.

Jego zdaniem ma to na celu przełamanie biurokratycznych przeszkód, które często pojawiają się w instytucjach. Aby mógł zwiększyć skuteczność w reagowaniu na problemy krajowe i międzynarodowe na rzecz stabilności kraju.

„Ten krok polega nie tylko na wzmocnieniu struktury biurokratycznej, ale także stanowi wyraz powagi rządu w reagowaniu na różne współczesne wyzwania w sektorze bezpieczeństwa” – wyjaśnił.

„Dzięki synergii TNI, Polri i Biura Prokuratora Generalnego, poprzez koordynację Ministra Koordynującego ds. Polityki i Bezpieczeństwa, tworzymy podstawę do zwiększenia szybkości reagowania i efektywności polityk bezpieczeństwa” – powiedział.

Następnie wyjaśnił, że TNI, Polri i Biuro Prokuratora Generalnego pełnią powiązane role. Należy mieć nadzieję, że decyzja ta będzie sposobem na zmniejszenie fragmentacji polityki między tymi instytucjami.

Rudianto postrzega tę politykę również jako „decyzję strategiczną”, która może zwiększyć odporność kraju.

„W kontekście współczesnego bezpieczeństwa zagrożenia mogą nadchodzić z różnych kierunków i mieć bardzo dynamiczny charakter. „Ta polityka umożliwi integrację działań i strategii bezpieczeństwa, zarówno w zakresie radzenia sobie z tradycyjnymi zagrożeniami, takimi jak konflikty terytorialne, jak i zagrożeniami nietradycyjnymi, takimi jak bezpieczeństwo cybernetyczne i przestępczość transgraniczna” – wyjaśnił.

Nadal ma nadzieję, że każda instytucja odegra rolę i zaangażuje się proporcjonalnie i przejrzyście. równowagę koordynacji i nadzoru, szczególnie w odniesieniu do drażliwych kwestii bezpieczeństwa i obejmujących prawa publiczne.

Następna strona

„Ten krok polega nie tylko na wzmocnieniu struktury biurokratycznej, ale także stanowi wyraz powagi rządu w reagowaniu na różne współczesne wyzwania w sektorze bezpieczeństwa” – wyjaśnił.



Zrodlo