Sprawdź postępy Pertamina Energy Terminal we wdrażaniu TKDN i absorpcji lokalnych pracowników

Piątek, 8 listopada 2024 – 17:16 WIB

Djakarta – PT Pertamina Energy Terminal (PET), spółka zależna PT Pertamina International Shipping (PIS), zobowiązała się do wdrożenia przepisów na poziomie komponentów krajowych (TKDN) w zarządzaniu terminalami energetycznymi. Ma to na celu wspieranie krajowego wzrostu gospodarczego.

Przeczytaj także:

Handel elektroniczny sprzedający iPhone’a 16 i Google Pixel jest gotowy na ściganie przez Ministerstwo Handlu

PET stosuje rygorystyczne zasady w zakresie zakupów towarów i usług, zwłaszcza przy wdrażaniu TKDN, zgodnie z postanowieniami Rządu w Rozporządzeniu Rządu nr 29 z 2018 r. i ratyfikowanym przez Grupę Pertamina.

Główny dyrektor PET Bayu Prostiyono oświadczył, że jego partia będąca częścią grupy wdrożyła zasady TKDN.

Przeczytaj także:

Zmuszony do używania iPhone’a 16 w Indonezji, przygotuj się na zablokowanie IMEI

„Wykorzystanie TKDN w PET osiągnie 33,06% w 2023 r., co oznacza osiągnięcie docelowego poziomu TKDN na poziomie 30% wyznaczonego przez rząd” – stwierdził, cytowany w pisemnym oświadczeniu z piątku, 8 listopada 2024 r.

Bayu jest optymistą, że zobowiązanie do wchłonięcia TKDN w PET będzie w dalszym ciągu zgodne z przepisami. PET wyznaczył także zaufaną niezależną instytucję, która ma mierzyć bieżące wykorzystanie TKDN na podstawie obiektywnych i dokładnych wyników.

Przeczytaj także:

Ministerstwo Przemysłu zakazuje nie tylko iPhone’a 16, ale także sprzedaży Google Pixel w Indonezji

Projekt terminalu LPG Tuban (TLPG) we Wschodniej Jawie, kontynuuje Bayu, jest konkretnym przykładem wdrożenia TKDN.

„Budowa TLPG Tuban jest formą zaangażowania PET we wspieranie rozwoju lokalnego przemysłu. „W tym procesie TLPG Tuban wymaga TKDN na poziomie 33,23 procent, czyli wyższego niż ustalony przez rząd i Grupę Pertamina, a obecna realizacja przekroczyła kwotę wymaganą w umowie” – powiedział.

Zaangażuj lokalnych mieszkańców

Dodał, że projekt zaangażował także lokalnych mieszkańców w różne zawody, co pozytywnie wpłynie na gospodarkę i stworzy miejsca pracy w Tubanie. W ramach budowy TLPG Tuban zarejestrowanych jest około 1000 lokalnych mieszkańców.

Aby mieć pewność, że absorpcja TKDN jest zgodna z przepisami, PET zawsze przeprowadza kompleksową analizę wartości TKDN dla każdego projektu.

Potencjalni dostawcy są zobowiązani do wypełnienia formularza zawierającego obliczenie TKDN wraz z oświadczeniem o zobowiązaniu się do spełnienia określonej minimalnej wartości TKDN. Nawet w trakcie realizacji projektu realizacja wartości TKDN jest również regularnie monitorowana i audytowana przez niezależną stronę.

„Wierzymy, że nasze zaangażowanie w TKDN będzie w dalszym ciągu wzmacniać pozycję terminala PET w krajowym łańcuchu dystrybucji energii. „Terminal odgrywa ważną rolę jako brama do dystrybucji energii przed jej dystrybucją wśród społeczności” – dodał Bayu.

W ramach krajowych obiektów życiowych, zarządzania aktywami lub zarządzanie integralnością aktywów Głównym celem PET jest także zapewnienie, że cała infrastruktura i operacje firmy spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i jakości. Uważa się, że przyczyni się to do wsparcia bezpieczeństwa energetycznego kraju wraz z odpowiednią infrastrukturą strategiczną.

„Głównym zobowiązaniem PET jest dalsze wspieranie dostępności energii dla Indonezyjczyków. Oczekuje się, że obecność strategicznej infrastruktury PET w połączeniu z absorpcją siły roboczej i optymalizacją TKDN w jej rozwoju będzie miała pozytywny wpływ na gospodarkę lokalną i krajową. Zapewniamy także możliwości i otwartość na krajowych przedsiębiorców jako potencjalnych partnerów do współpracy lub dostawców do zaangażowania projekt-projekt PET oczywiście spełniając wszystkie postawione wymagania” – podsumował Bayu.

Następna strona

Dodał, że projekt zaangażował także lokalnych mieszkańców w różne zawody, co pozytywnie wpłynie na gospodarkę i stworzy miejsca pracy w Tubanie. W ramach budowy TLPG Tuban zarejestrowanych jest około 1000 lokalnych mieszkańców.



Zrodlo