Redaktor najstarszego amerykańskiego magazynu odchodzi po tyradzie skierowanej przeciwko Trumpowi

Redaktor naczelna magazynu Scientific American Laura Helmuth złożyła rezygnację ze stanowiska po serii postów w mediach społecznościowych potępiających osoby, które głosowały na prezydenta-elekta USA Donalda Trumpa. „faszyści”.

Scientific American jest uważany za najstarszy nieprzerwanie wydawany magazyn w USA, założony w 1845 roku.

W czwartek Helmuth ogłosiła, że ​​ustąpi ze stanowiska „ekscytujące 4,5 roku” jako redaktor naczelny. „Poświęcę trochę czasu na przemyślenie tego, co będzie dalej (i wybiorę się na obserwację ptaków)” dodała.

Prezes magazynu, Kimberly Lau, stwierdziła, że ​​odejście Helmuth było dobrowolne i podziękowała jej za nawiązanie współpracy „cyfrowy newsroom na nowo” i prowadzenie magazynu „główne nagrody w dziedzinie komunikacji naukowej”.

Helmuth został redaktorem naczelnym „Scientific American” w kwietniu 2020 r., po pracy w „Washington Post”. Jeszcze w tym samym roku magazyn po raz pierwszy w historii Stanów Zjednoczonych otwarcie poparł kandydata na prezydenta. Oskarżanie Trumpa o „odrzucanie nauki”, poparł jego rywala, Demokratę Joe Bidena.

W tym roku magazyn po raz drugi w historii udzielił wsparcia Demokratce Kamali Harris zamiast Trumpowi. W wyborach prezydenckich 5 listopada kandydat Republikanów zwyciężył we wszystkich siedmiu stanach wahadłowych, w głosowaniu powszechnym i w kolegium elektorów.

„Solidarność ze wszystkimi, których najpodlejsi, najgłupsi i najbardziej fanatyczni koledzy z liceum świętują wczesne wyniki, bo wypierdolili ich na księżyc i z powrotem” Zaraz po głosowaniu Helmuth napisał o Bluesky, konkurentze X preferowanym przez Demokratów.

„Przepraszam młodszych wyborców, że moje pokolenie X jest pełne pieprzonych faszystów” – powiedziała w innym poście, odnosząc się do grupy demograficznej, która popierała Trumpa. Potępiła także swój rodzinny stan Indiana „rasistowskie i seksistowskie”.

Zrzuty ekranu z przemową Helmutha wkrótce pojawiły się w X, gdzie skrytykowano ją za upolitycznienie niegdyś wielkiego okrętu flagowego amerykańskiej nauki.

Przed odejściem Helmuth próbowała zdystansować siebie i magazyn od jej komentarzy powyborczych.

„Szanuję i cenię ludzi z całego spektrum politycznego” – napisała na Bluesky. „Te posty, które usunąłem, nie odzwierciedlają moich przekonań; były błędnym wyrazem szoku i zamieszania w związku z wynikami wyborów”.

Jej odejście nastąpiło dwa dni po tym, jak Elon Musk, założyciel SpaceX, który otwarcie wspierał Trumpa, opublikował tę informację w magazynie „potrzebuje zmiany w zarządzaniu”. Do jego obserwacji nie przyczyniły się jednak uwagi wyborcze Helmutha, ale krytyka jednego z badaczy „szokująco kretyńskie zdanie” w czasopiśmie zamieściliśmy artykuł o wybitnym biologu.

Zrodlo