Prokurator Komisji ds. Zwalczania Korupcji ujawnia nazwiska rodziny Rafaela Aluna zamieszanej w pranie pieniędzy pochodzących z korupcji

Piątek, 8 listopada 2024 – 00:32 WIB

Djakarta – Prokurator Komisji ds. Zwalczania Korupcji (KPK) stwierdził, że oskarżony Rafael Alun Trisambodo nie dopuścił się samodzielnie przestępstwa prania pieniędzy (TPPU). Prokurator stwierdził, że TPPU dopuściły się także matka, żona, brat i siostra.

Przeczytaj także:

Prokurator prosi sędziego o odrzucenie pozwu rodziny Rafaela Aluna i konfiskatę majątku w związku z wynikami TPPU

O tym oświadczył prokurator (JPU) odczytując swoją odpowiedź na pozew o konfiskatę mienia złożony przez rodzinę Rafaela Aluna. W czwartek 7 listopada 2024 r. w Sądzie Rejonowym w Centralnej Dżakarcie odbyła się rozprawa z odpowiedzią prokuratora KPK.

„W drugim akcie oskarżenia oskarżony Rafael Alun Trisambodo dopuścił się przestępstwa prania pieniędzy w postaci majątku, w tym gruntów i budynków przy Jl Wijaya IV numer 11 Kebayoran Baru w Południowej Dżakarcie, gruntów i budynków przy Jl Meruya Utara i Jl Raya Srengseng, 1 Pojazd VW Caravelle oraz 2 kioski BM08 i BM09 Tower Ebony, Kalibata City w Kalibata Residence, do których sprzeciwił się skarżący” – powiedział na sali prokurator KPK.

Przeczytaj także:

Artykuł 36 ustawy o Komisji Likwidacji Korupcji został zaskarżony przez Alexa Marwatę do Trybunału Konstytucyjnego, którego jedną z treści był zakaz spotykania się ze stronami sporu

Prokurator stwierdził, że majątek majątkowy w postaci gruntów i budynków na obszarze North Meruya, Kebayoran Baru, luksusowych pojazdów VW Caravelle i kiosków w Kalibata powstał w wyniku prania pieniędzy dokonanego przez Rafaela wraz z żoną Ernie Meike Tarondek oraz jego matka, Irena Suheriani Suparman. Aktywami są także TPPU Rafael i jego młodszy brat Martinus Gangsar Sulaksono.

„Dokonując powyższego przestępstwa prania pieniędzy, na podstawie faktów ujawnionych w procesie, zostało ono dokonane nie tylko przez oskarżonego Rafaela Aluna Trisambodo wraz z Ernie Meike Tarondekiem, ale także wspólnie przez Irene Suheriani Suparman, Gangsara Sulaksono i Christophera Diaksadarma, ponieważ istnieje ścisła i świadoma współpraca w realizacji wspólnie pożądanego celu, jakim jest istnienie wspólnej woli oraz ścisła i realizowana współpraca pomiędzy Pozwanymi Rafaelem Alunem Trisambodo, Erniem Meike Tarondkiem, Irene Suheriani Suparman, Gangsarem Sulaksono i Christopherem Diaksadarma w płaceniu lub „wydawaniu majątku i lokowaniu majątku pochodzącego z przestępczych aktów korupcji w transakcje, które wydają się uzasadnione lub legalne” – stwierdził prokurator.

Przeczytaj także:

Nie wydając jeszcze DPO dla Sahbirina Noora, KPK zastanawia się nad sprawą Haruna Masiku

„W kontekście popełnienia przestępstwa Irene Suheriani Suparman, Gangsar Sulaksono lub trzeci skarżący oraz Christopher Diaksadarma pełnią funkcję osoby, która brała udział w zdarzeniu karnym lub brała w nim udział, podczas gdy oskarżony Rafael Alun Trisambodo wraz z Erniem Meike Tarondekiem są osobami, które tego dopuściły” – kontynuował.

Prokurator uważa także, że Irene, Ernie, Markus i Martinus Gangsarowie byli zaangażowani w TPPU w sprawie korupcyjnej Rafaela Aluna. Nie byli oni – stwierdził prokurator – stronami, które w dobrej wierze brały pod uwagę pozew o konfiskatę mienia.

„Dowód, że Markus Seloadji jako drugi skarżący Martinus Gangsar Sulaksono, trzeci skarżący oraz Irene Suheriani Suparman wspólnie dopuścili się przestępstwa prania pieniędzy popełnionego przez obrońcę Rafaela Aluna Trisambodo, pokazuje, że skarżący sprzeciwu nie są osobami trzecimi posiadającymi dobre intencje, a raczej strony, które „były zamieszane w przestępstwo prania pieniędzy popełnione przez oskarżonego Rafaela Aluna Trisambodo, w związku z czym złożenie sprzeciwu a quo jest niezgodne z art. 12 ust. 1 Permy nr 2 z 2022 r.” – stwierdził oskarżyciel.

Wiadomo, że na razie rodzina Rafaela Aluna nie została wymieniona jako podejrzani w sprawie TPPU.

W tym inspirującym filmie zarejestrowano jego walkę i poświęcenie z okazji Narodowego Dnia Ojca

Z okazji obchodzonego co roku 12 listopada Narodowego Dnia Ojca, ukazał się inspirujący film pt. Miłość bez ograniczeń. Jaka jest cała historia?

tytuł_img

VIVA.co.id

7 listopada 2024 r



Zrodlo