Piątek, 1 listopada 2024 – 14:16 WIB
WIWAT – Minister Rolnictwa (Mentan) Andi Amran Sulaiman odpowiedział na wezwanie Prezydenta Prabowo Subianto w Kompleksie Prezydenckim w Dżakarcie w czwartek po południu 31 października 2024 r. Podczas spotkania Minister Rolnictwa poinformował o wysiłkach mających na celu zaspokojenie krajowego zapotrzebowania na mleko poprzez ułatwienie importu produktów mlecznych bydła, który planowany jest przez lokalne spółki inwestycyjne w Wietnamie w 2025 roku.
Przeczytaj także:
Ministerstwo Rolnictwa zachęca do odbudowy wody i klimatu, szybki ruch w kierunku samowystarczalności żywnościowej
Minister rolnictwa wyjaśnił, że wietnamscy inwestorzy byli zainteresowani budową w Indonezji dużych gospodarstw mleczarskich.
„Nadal staramy się upraszczać proces, aby inwestorzy byli zainteresowani inwestowaniem w Indonezji” – powiedział.
Przeczytaj także:
Upewnij się, że nasiona plantacji znajdujące się w obiegu przeszły standardowe testy
Zdaniem Ministra Rolnictwa import bydła wpisuje się w wysiłki rządu mające na celu osiągnięcie samowystarczalności w zakresie mięsa i mleka poprzez pozyskiwanie bydła hodowlanego z zagranicy. Plan ten oferuje również lokalnym i międzynarodowym przedsiębiorcom możliwości wniesienia wkładu w program bezpłatnych, pożywnych posiłków, który jest jednym z bieżących priorytetowych programów rządu.
Rząd przygotował grunty w trzech lokalizacjach pod budowę gospodarstw mlecznych. Trzy miejsca, o których mowa, to Środkowy Sulawesi, Południowy Kalimantan i Południowy Sulawesi.
Przeczytaj także:
Wiceminister rolnictwa potwierdza, że rząd nie będzie importował mleka ani krów – taka jest strategia
„Przeprowadziliśmy recenzję Poso z firmą z Grupy TH. „Tam jest 12 tys. hektarów ziemi, podczas gdy w Południowym Sulawesi jest to 30 tys., a w Centralnym Kalimantanie 50 tys. ha” – wyjaśnił minister rolnictwa.
Dla informacji TH Group to duża firma z Wietnamu, która jest gotowa wspierać Indonezję w zwiększaniu krajowej produkcji wołowiny i mleka. Planują rozwój branży hodowli bydła, hodowli zwierząt, dostarczania wysokiej jakości paszy, dystrybucji, przetwarzania i zwiększania potencjału lokalnych hodowców.
Ta inwestycja z Wietnamu stanowi kontynuację protokołu ustaleń (MoU) w sektorze rolnym, który został podpisany 19 maja. Minister rolnictwa dodał, że import krów hodowlanych jest bardzo ważny dla przyspieszenia dostępności mleka w rozpoczętym przez Prezydenta programie. Osiągnięcie samowystarczalności w oparciu o istniejące stada hodowlane zajmie więcej czasu.
„Plan inwestycyjny Wietnamu zakładający zakup około 250 tysięcy sztuk bydła będzie miał duży wpływ na interesy narodowe” – powiedział Minister Rolnictwa.
Wiceminister rolnictwa Sudaryono nadzoruje inwestycje w produkcję mięsa i mleka
Wiceminister rolnictwa stwierdził, że kluczowym krokiem w kierunku osiągnięcia samowystarczalności jest pozyskanie inwestorów do budowy branży bydła mlecznego i mięsnego.
VIVA.co.id
1 listopada 2024 r