Niedziela, 10 listopada 2024 – 09:40 WIB
Dżakarta, VIVA – Prezydent Republiki Indonezji Prabowo Subianto podpisał rozporządzenie rządu (PP) nr 47 z 2024 r., które reguluje eliminowanie nieściągalnych długów dla małych i średnich przedsiębiorstw z sektorów rolnictwa, plantacji, hodowli zwierząt, rybołówstwa, gospodarki morskiej i innych MŚP, takich jak moda, branży kulinarnej i kreatywnej.
Przeczytaj także:
Sri Mulyani zwraca się do ministra Prabowa o zaoszczędzenie budżetu i obcięcie oficjalnych pieniędzy na podróże o 50%
Celem rozporządzenia, które zawiera 20 artykułów, jest zapewnienie pomocy małym i średnim przedsiębiorstwom dotkniętym nieściągalnym długiem, aby mogły one kontynuować swoją działalność gospodarczą.
Przeczytaj także:
Prabowo ujawnia, że indonezyjskie firmy mają kontrakty z chińskimi korporacjami o wartości 10 miliardów dolarów
W art. 2 rozporządzenia stwierdza się, że niniejsze rozporządzenie rządu reguluje umorzenie nieściągalnych długów: Banki i/lub niebankowe instytucje finansowe będące własnością państwa na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw poprzez umorzenie i umorzenie nieściągalnych długów; i b. Rząd wobec małych i średnich przedsiębiorstw w drodze warunkowego umorzenia i bezwzględnego umorzenia złych należności stanowych.
Ponadto art. 3 ust. 1 stanowi, że nieściągalne długi wobec banków państwowych i/lub niebankowych instytucji finansowych wobec małych i średnich przedsiębiorstw są umorzone i umorzone.
Przeczytaj także:
Podczas spotkania z przewodniczącym chińskiego NPC Prabowo powiedział, że ustali współpracę z prezydentem Xi Jinpingiem
Podobnie jak w ust. 2, do nieściągalnych długów zalicza się kredyt lub finansowanie zgodnie z postanowieniami przepisów ustawowych.
Tymczasem w art. 4 ust. 1 wskazano także, że umorzenia nieściągalnych długów, o którym mowa w art. 3, dokonują banki będące własnością państwa i/lub niebankowe instytucje finansowe na następujących warunkach:
A. Podjęto działania restrukturyzacyjne w zakresie nieściągalnych długów zgodnie z przepisami obowiązującymi banki państwowe i/lub niebankowe instytucje finansowe; i b. Banki będące własnością państwa i/lub instytucje finansowe niebędące bankami podjęły optymalne działania windykacyjne, w tym działania restrukturyzacyjne, o których mowa w lit. a), ale nadal nie są ściągalne.
Uważa się, że Abah Idi może w ten sposób pobudzić gospodarkę Sampang
Istnienie placu Trunojoyo Sampang, który znajduje się przy Jalan Wahid Hasyim, ma pozytywny wpływ na społeczność, zwłaszcza na małe i średnie przedsiębiorstwa (MSME).
VIVA.co.id
10 listopada 2024 r