Postać młodszego brata Ministra Obrony Sjafrie okazuje się być dwugwiazdkowym generałem TNI, byłym wysokim urzędnikiem BIN

Sobota, 23 listopada 2024 – 01:02 WIB

Dżakarta, VIVA – Podpułkownik (w stanie spoczynku) H. Sjamsoeddin Koernia zdołał wychować dwójkę swoich dzieci na wysokich rangą oficerów (Pati) Indonezyjskiej Armii Narodowej (TNI).

Przeczytaj także:

Przewidując klęskę narodową, Pangkogabwilhan II sprawdza gotowość żołnierzy PRCPB Yonzipur 10 Kostrad

Dwójce dzieci podpułkownika Sjamsoeddina Koerni udało się zostać generałami na dwóch poziomach TNI, a mianowicie w armii (AD) i siłach powietrznych (AU).

Jeszcze bardziej zdumiewające jest to, że dwójka dzieci Sjamsoeddina Koerni została przeszkolona przez elitarne oddziały TNI, czyli Dowództwo Sił Specjalnych (Kopassus), a drugie przez Korpus Sił Szybkiego Działania (Kopasgat).

Przeczytaj także:

4 okręty wojenne biorące udział w ćwiczeniach z udziałem orłów morskich pomiędzy indonezyjską marynarką wojenną a Królewską Marynarką Wojenną Brunei na Morzu Jawajskim

Dwoje dzieci podpułkownika Sjamsoeddina Koerni to Sjafrie Sjamsoeddin i Maroef Sjamsoeddin.

VIVA Military: Sjafrie Sjamsoeddin w stopniu podpułkownika (podpułkownika) TNI

Przeczytaj także:

Niesamowity emerytowany podpułkownik z sukcesem wychowuje dwójkę dzieci, aby zostały generałami elitarnych oddziałów TNI

Profil Maroefa Sjamsoeddina

Maroef Sjamsoeddin jest emerytowanym oficerem indonezyjskich sił powietrznych. Młodszy brat Ministra Obrony (Menhan), Sjafrie Sjamsoeddin, przeszedł na emeryturę w stopniu dwugwiazdkowego generała indonezyjskich sił powietrznych, czyli Młodego Marszałka (Marsda).

Maroef ukończył Akademię Sił Powietrznych (AAU) w 1980 roku. Szkolił się w elitarnych oddziałach TNI AU, Korpusie Sił Specjalnych (Paskhas) – obecnie Korpusie Sił Szybkiego Akcji (Kopasgat).

W Paskhas Maroef Sjamsoeddin służył kiedyś jako dowódca 465 eskadry Paskhas. Maroef był także kilkakrotnie przydzielony do pracy za granicą jako asystent i Attacke Obrony, a mianowicie jako zastępca Attacke Obrony Republiki Indonezji w regionie Ameryki Południowej z siedzibą w Brazylii oraz Attacke Obrony w Brazylii.

Po oddelegowaniu za granicę Maroef został wycofany do Państwowej Agencji Wywiadowczej (BIN). W agencji wywiadowczej Ma’roef był dyrektorem ds. przeciwdziałania separatyzmowi, zastępcą III BIN. Szczyt jego kariery wojskowej zakończył się w BIN jako zastępca szefa BIN na lata 2011–2014.


Źródło: www.bin.go.id

Po odejściu ze służby wojskowej, 7 stycznia 2015 r. Maroef został mianowany prezesem i dyrektorem Freeport Indonesia. Zastępuje odchodzącego na emeryturę Rozika B. Soetjipto.

Maroef otrzymał bezpośrednią ofertę objęcia tego prestiżowego stanowiska od Prezesa Zarządu Freeport-McMoRan, Jamesa Roberta Moffetta (Jim Bob).

Wybór ten opierał się na bogatym doświadczeniu Maroefa w Papui. Posiadacz tytułu Magister administracji biznesowej z Instytutu Studiów Menedżerskich w Dżakarcie uznano, że odniósł sukces w przezwyciężeniu strajku w kopalni Freeport w 2011 r., kiedy pełnił funkcję zastępcy szefa BIN.

W grudniu 2015 r. nazwisko Maroefa znalazło się w centrum uwagi opinii publicznej, ponieważ nagrał jego rozmowę z przewodniczącym DRL Setyą Novanto i biznesmenem naftowym Rezą Chalidem.

Nagranie rzekomo zawiera nazwiska Prezydenta i Wiceprezydenta Republiki Indonezji. Sprawa ta została następnie zgłoszona przez Ministra Energii i Zasobów Mineralnych Sudirman Said na Sesję Rady Honorowej (MKD).

Według doniesień 18 stycznia 2016 r. Maroef złożył rezygnację ze stanowiska prezesa i dyrektora PT Freeport Indonesia. Odnosząc się do powodu swojej rezygnacji, podał, że ma ona charakter osobisty.

Następna strona

Maroef ukończył Akademię Sił Powietrznych (AAU) w 1980 roku. Szkolił się w elitarnych oddziałach TNI AU, Korpusie Sił Specjalnych (Paskhas) – obecnie Korpusie Sił Szybkiego Akcji (Kopasgat).

Następna strona



Zrodlo