Sobota, 2 listopada 2024 – 06:06 WIB
Djakarta – Minister Inwestycji i Downstreamingu/Szef Rady Koordynacji Inwestycji (BKPM) Rosan Roeslani ujawnił, że cel inwestycyjny Indonezji w 2025 r. wyniesie 120 mln USD, czyli równowartość około 1900 bln IDR.
Przeczytaj także:
Anindya Bakrie ujawnia ważne sygnały z wizyty Prabowa na szczycie APEC od Peru po G20 w Brazylii
Rosan wyjaśnił, że cel inwestycyjny obejmuje inwestycje z zagranicy i lokalnie, co ma pobudzić wzrost gospodarczy kraju.
„Cel inwestycyjny na przyszły rok to około 120 milionów dolarów na inwestycje zagraniczne i lokalne” – powiedział Rosan podczas przemówienia podczas uroczystej kolacji z ambasadorami zaprzyjaźnionych krajów zorganizowanej przez Indonezyjską Izbę Handlowo-Przemysłową (Kadin) w Dżakarcie w piątek wieczór, 1 listopada 2024 r.
Przeczytaj także:
10 nawyków, które sprawiają, że klasa średnia staje się biedniejsza
Na gali kolacja wraz z ambasadorami zaprzyjaźnionych krajów Rosan podkreślił znaczenie zwiększania inwestycji, zwłaszcza w sektorze energetycznym nastawionym na eksport.
Przeczytaj także:
Erick Thohir pożycza aktywa Banku Mandiri dla biura BP Investment Danantara
Wyjaśnił, że potencjał energii odnawialnej Indonezji sięga około 3700 gigawatów i pochodzi z różnych źródeł, takich jak panele słoneczne, energia słoneczna, woda, biomasa oraz energia geotermalna lub geotermalna.
„Chcemy więcej inwestycji, szczególnie w energię odnawialną zorientowaną na eksport. Potencjał Indonezji w zakresie energii odnawialnej wynosi około 3700 gigawatów i pochodzi z paneli słonecznych, energii słonecznej, wodnej, biomasy i geotermalnej” – powiedział.
Rosan podkreślił, że Indonezja ma największy potencjał geotermalny na świecie, szczególnie w regionie Jawy, i chce zachęcać do inwestycji w tym sektorze.
Zwiększanie inwestycji w energię odnawialną jest ważne, aby Indonezja mogła osiągnąć zobowiązanie do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych do zera netto do 2060 r.
Minister Inwestycji powiedział też, że choć ma duży potencjał, to realizacja inwestycji musi odbywać się przy dobrej współpracy wszystkich stron.
Dzięki solidnej współpracy Rosan jest optymistą, że Indonezja może wykorzystać potencjał energetyczny na rzecz zrównoważonego postępu gospodarczego i środowiskowego.
„Mamy więc ogromny potencjał, ale dzięki temu potencjałowi nie możemy tego zrobić sami, musimy współpracować” – powiedziała Rosan.
Następna strona
Rosan podkreślił, że Indonezja ma największy potencjał geotermalny na świecie, szczególnie w regionie Jawy, i chce zachęcać do inwestycji w tym sektorze.