Wtorek, 12 listopada 2024 – 12:04 WIB
Waszyngton, VIVA – Prezes Generalny Indonezyjskiej Izby Handlowo-Przemysłowej (Kadin) Anindya Bakrie otwiera możliwości współpracy z profesjonalnymi przedsiębiorcami ze Stanów Zjednoczonych (USA). Do rozmów i udziału w rządowym programie Prabowo-Gibran zostali zaproszeni biznesmeni z kraju Wujka Sama, czyli budowa tanich domów za 3 miliony rocznie, programy żywnościowe i energetyczne.
Przeczytaj także:
Spotkanie w Waszyngtonie, Prabowo zaprasza liderów amerykańskich firm do inwestowania w Indonezji
Zostało to przekazane podczas dwustronnego spotkania Anindyi z kierownictwem Izby Handlowej Stanów Zjednoczonych w siedzibie Izby Handlowej Stanów Zjednoczonych, która znajduje się tuż przed Białym Domem w Waszyngtonie, USA, w poniedziałek przed południem czasu lokalnego.
„Rozmawialiśmy o bezpieczeństwo żywnościowe (bezpieczeństwo żywnościowe), bezpieczeństwo energetyczne (bezpieczeństwo energetyczne), a także mowa o (programie rządowym) 3 mln tanich domów. „A także wcześniej rozmawialiśmy o tym, jak wyglądają stosunki między USA a Chinami i gdzie rolą Indonezji jest kontynuowanie tego, co zostało zrobione wcześniej” – stwierdziła Anindya, cytowana w pisemnym oświadczeniu ze wtorku, 12 listopada 2024 r.
Przeczytaj także:
Trump do Prabowa: Możesz do mnie zadzwonić w każdej chwili
Podczas ponadgodzinnego spotkania poruszono także inne gorące tematy, m.in. coraz szybszy rozwój technologii cyfrowej i wykorzystanie energii przyjaznej dla środowiska.
Przeczytaj także:
Prabowo, sprawca serii wypadków na płatnej drodze Cipularang, może poprzeć kandydatów na szefów województw
Na spotkaniu byli obecni: starszy wiceprezes Izby Handlowej Stanów Zjednoczonych na region Azji Charles Freeman, dyrektor wykonawczy na Azję Południowo-Wschodnią John Goyer, starszy dyrektor na Azję Południowo-Wschodnią Shannon Hayden i zastępca menedżera na Azję Południowo-Wschodnią James Llewellyn. W międzyczasie Anindyi towarzyszył także zastępca przewodniczącego generalnego Indonezyjskiej Izby Handlowo-Przemysłowej, koordynator ds. zagranicznych ds. zagranicznych, James Riady.
„To konkretny dowód na to, że Indonezyjska Izba Handlowo-Przemysłowa musi zawsze współpracować z innymi izbami handlowymi za granicą, aby otworzyć rynki, zwiększyć inwestycje, a także otworzyć możliwości eksportu. „To właśnie staramy się otworzyć w tym samym czasie, co G do G (współpraca międzyrządowa) w związku z wizytą państwową prezydenta Prabowa w USA w celu spotkania z prezydentem Joe Bidenem” – wyjaśniła Anindya.
Amerykańscy przedsiębiorcy entuzjastycznie nastawieni do inwestycji
Anindya dostrzegła entuzjazm amerykańskich przedsiębiorców do inwestowania w Indonezji. Anindya przyznaje, że potrzebny jest dobry i dobry ekosystem inwestycyjny łańcuch dostaw (łańcuch dostaw), który jest wygodny, czyli wydajny i efektywny, poprzez maksymalne wykorzystanie istniejących zasobów.
„Kwestie, które są zawsze podnoszone, są takie same, a mianowicie dotyczące pewności prawa, pracy, a także pewności, że świat biznesu będzie mógł kontynuować swoją działalność w Indonezji, zwłaszcza dla Bezpośrednie inwestycje zagraniczne (Bezpośrednie inwestycje zagraniczne) i inne” – dodała Anindya.
Tymczasem Anindya w swojej prezentacji wyjaśnił, że populacja w wieku produkcyjnym (poniżej 30 lat) w Indonezji osiągnęła ponad połowę całkowitej populacji wynoszącej 273 miliony. Na tym polega siła demograficzna Indonezji.
„Nasza młoda siła robocza jest nie tylko liczna, ale także dynamiczna i gotowa do napędzania zmian technologicznych, innowacji i postępu społecznego. „Stwarza to wyjątkową szansę na wzrost gospodarczy, którą chcemy zbadać wspólnie z naszymi partnerami tutaj (USA)” – podkreśliła Anindya.
Jak wiadomo, jednym z celów stopniowego wzrostu gospodarczego kraju, który osiągnie 8 proc., będzie nacisk na zwiększenie napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych, zwłaszcza w sektorach zrównoważonych. Same Stany Zjednoczone niezmiennie pozostają jednym z głównych krajów-inwestorów w Indonezji, wnosząc w ubiegłym roku około 2,5 miliarda dolarów amerykańskich.
„Teraz, zgodnie z zobowiązaniem Indonezji do osiągnięcia zerowej emisji netto do 2060 r., skupiamy się na energii odnawialnej, od energii słonecznej po geotermalną. Budowa infrastruktury przyjaznej dla środowiska będzie wymagała około 25 miliardów dolarów rocznie, dlatego zapraszamy do przyłączenia się do nas partnerów takich jak Stany Zjednoczone” – powiedziała Anindya.
Anindya podkreśliła, że oprócz inwestycji zagranicznych wzmocnienie pozycji mikroprzedsiębiorstw oraz małych i średnich przedsiębiorstw (MMŚP) jest również priorytetem Indonezyjskiej Izby Handlowo-Przemysłowej, aby pomóc im w ekspansji międzynarodowej. MŚP wytwarzają 60 procent PKB Indonezji i zatrudniają prawie całą siłę roboczą w Indonezji.
„Transformacja cyfrowa ma w tym duży udział. Dzięki Twojemu doświadczeniu (Amerykańskiej Izby Handlowej) być może uda nam się wspólnie zapewnić szkolenia i technologię indonezyjskim MŚP, tak aby były gotowe do wejścia na rynek światowy. „Nie chodzi tylko o zwiększenie eksportu, ale także o stworzenie bardziej włączającej i odpornej gospodarki” – stwierdziła Anindya.
Jak wiadomo, po Stanach Zjednoczonych Anindya, który jest jednocześnie przewodniczącym Rady Doradczej Biznesu APEC (ABAC), poprowadzi indonezyjską delegację na szczyt APEC w Limie w Peru, który potrwa do 16 listopada 2024 r., kiedy to wziął także udział Prezydent Prabowo Subianto.
Następna strona
Amerykańscy przedsiębiorcy entuzjastycznie nastawieni do inwestycji