Środa, 13 listopada 2024 – 05:35 WIB
Djakarta – Dzień Bohaterów to dla narodu indonezyjskiego zawsze chwila pełna znaczenia i historii. Co roku 10 listopada przypomina nam o duchu walki i poświęceniu bohaterów, którzy bezinteresownie walczyli o niepodległość narodu.
Przeczytaj także:
Inspirująca podróż dr Irmulansati, zastępcy rektora ds. studenckich i współpracy na UMB
Jednak Dzień Bohaterów nie należy już tylko do przeszłości; Dzisiejszy dzień jest także dla nas okazją do refleksji nad tym, co oznacza bohater w tej epoce i w jaki sposób możemy kontynuować jego walkę o lepszą Indonezję. Przewiń dalej, OK?
W przypadku współczesnych postaci, takich jak kandydat na gubernatora DKI Dżakarta nr 02, Dharma Pongrekun, Dzień Bohaterów dostarcza inspiracji na temat prawdziwego znaczenia niepodległości i suwerenności. Według Dharmy Dzień Bohaterów należy interpretować jako coś więcej niż tylko upamiętnienie lub formalną ceremonię. To czas refleksji nad wartościami narodowości i niepodległości, które zostały przekazane przez bohaterów.
Przeczytaj także:
5 indonezyjskich artystów zrodzonych z potomków bohaterów, Dian Sastrowardoyo-Maia Estianty
„Bohaterami są ci, którzy dali temu narodowi dar suwerenności. Bez suwerenności nie będziemy naprawdę niezależni” – powiedziała Dharma podczas obchodów Dnia Bohaterów w budynku Joang 45 w Menteng w środkowej Dżakarcie w niedzielę listopada 10 2024.
Przeczytaj także:
Tuż w Dzień Bohaterów Putri Kusuma Wardani wygrała Korea Masters 2024
To stwierdzenie zdaje się nam przypominać, że niezależności nie można lekceważyć. Niezależność to nie tylko wolność od fizycznego kolonializmu, ale także wolność życia w suwerenności i niezależności. Dzień Bohaterów zachęca nas do uhonorowania tego największego daru poprzez kontynuowanie walki bohaterów w naszych dziedzinach. Być może nie jesteśmy żołnierzami, którzy chwycą za broń, ale możemy być bohaterami w dziedzinie edukacji, zdrowia, technologii czy gospodarki.
Dharma przypomniała również, że Indonezja, w tym Dżakarta, stoi obecnie przed różnymi poważnymi wyzwaniami. Wyzwanie to nie zawsze przybiera formę fizycznej kolonizacji, ale pojawia się w postaci nierówności ekonomicznych, niesprawiedliwości społecznej i kwestii suwerenności w obliczu nurtu globalizacji.
„Indonezja nie radzi sobie dobrze, podobnie jak Dżakarta. Obecnie pilną potrzebą jest zjednoczenie serc i dusz ludzi, aby ocalić naród, zaczynając od stolicy Dżakarty” – powiedział.
Dla Dharmy jedność i jedność są kluczem do stawienia czoła tym wyzwaniom. Obchody Dnia Bohaterów muszą przypominać całemu społeczeństwu, zwłaszcza młodszemu pokoleniu, jak ważne jest zjednoczenie się w duchu wzajemnej współpracy przy rozwiązywaniu różnych problemów narodowych. Podobnie jak bohaterowie z przeszłości, którzy walczyli bez względu na różnice, dzisiaj musimy się zjednoczyć, aby stawić czoła wspólnym wyzwaniom.
Dharma podał przykład swojego wkładu w naród poprzez ideę Sprawiedliwego Systemu Gospodarczego, którą nazwał „Getuk Tular Adab”. System ten ma na celu wzmocnienie gospodarki lokalnych społeczności Dżakarty poprzez wzmocnienie pozycji wszystkich stron zaangażowanych w łańcuch gospodarczy – od producentów, konsumentów po lokalne firmy. Dharma ma nadzieję, że dzięki sprawiedliwemu i przyjaznemu ludziom systemowi gospodarczemu Dharma stanie się bardziej zamożnym i niezależnym miastem.
„Dżakarta wyznaje filozofię tradycyjnych domów z szerokimi tarasami bez ogrodzeń – każdy może przyjść, ale musi zachować etykietę. Nie niszczcie naszej etykiety” – powiedział.
Następna strona
Źródło :