Fotograficzna podróż po śladach czasu w drzewach

Wystawa „Bosque Marcado” Felipe Zapico Alonso to znacznie więcej niż zwykła wystawa fotograficzna. To introspekcyjna podróż po śladach, jakie czas i człowiek zostawiają na drzewach, wizualne świadectwo głębokiego związku między naturą a społeczeństwem.

Wystawa pozostaje w sali „El Cubo” Wydziału Dokumentacji i Nauk o Komunikacji Uniwersytetu Estremadury (UEx) w Badajoz do 7 listopada br.

Felipe Zapico, pochodzący z Leon, ale sercem z Estremadury, jest wybitną postacią na hiszpańskiej scenie kulturalnej. Jego kariera artystyczna obejmuje różne dyscypliny: od muzyki, jako wokalista grupy rockowej Deicidas, po poezję, z publikacjami takimi jak „Tragos” i „Litro de verses”. Jednak to właśnie w fotografii odnalazł swoje prawdziwe powołanie, odkrywając piękno i kruchość natury przez swój obiektyw.

W „Marked Forest” Zapico zaprasza nas do wizualnego wszechświata, w którym drzewa stają się płótnami, na których czas i ludzie odcisnęli swoje piętno. Od lasów narodowych Leirii po hiszpańskie dęby korkowe, każde drzewo opowiada historię, historię, która wykracza poza słowa i łączy nas z samą esencją życia.

Obrazy Zapico nie są prostym odwzorowaniem rzeczywistości, ale raczej dialogiem fotografa z widzem. Artysta poprzez swoje prace zaprasza do refleksji nad naszą relacją ze środowiskiem naturalnym, nad upływem czasu i śladem, jaki pozostawiamy w świecie.

Wystawa „Bosque Marcado” jest efektem intensywnej pracy twórczej, w której wzięło udział wielu artystów i redaktorów. Towarzysząca wystawie edycja Chunga jest wyraźnym przykładem współpracy i wymiany pomysłów pomiędzy twórcami z różnych dziedzin.

Dzięki „Bosque Marcado” Felipe Zapico pozostawia nam artystyczne dziedzictwo, które przekracza granice fotografii. Jego twórczość zachęca nas do spojrzenia poza powierzchnię, do docenienia piękna codzienności i refleksji nad naszym miejscem w świecie.

Zrodlo