Dyrektor generalny Telegramu, Pavel Durov, zapowiada nadchodzącą funkcję związaną z NFT: Wszystko, co warto wiedzieć

Telegramowi nieobce są kontrowersje, począwszy od aresztowania jego dyrektora generalnego Pavla Durova w sierpniu po niedawne zmiany w polityce mające wpływ na użytkowników na całym świecie. Teraz platforma do przesyłania wiadomości ponownie trafia na pierwsze strony gazet, sugerując nadchodzącą funkcję skupioną na NFT, mimo że 96 procent istniejących NFT uważa się za nieaktywne. Chociaż harmonogram uruchomienia pozostaje niepewny, funkcja ta będzie powiązana z nową usługą „Prezenty” Telegramu, która umożliwia użytkownikom wysyłanie i odbieranie animowanych obrazów oraz spersonalizowanych wiadomości w postaci świątecznych naklejek.

Jak prezenty są powiązane z NFT

Według Durova Telegram wkrótce wdroży możliwość konwersji prezentów z limitowanej edycji na NFT. Te cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie będą oparte na blockchainie TON wspieranym przez Durov.

„Użytkownicy będą wówczas mogli wystawiać na aukcji i handlować tymi tokenizowanymi prezentami poza Telegramem, a własność zostanie zarejestrowana w łańcuchu bloków” – dodał. post na kanale Durowa przeczytaj. Ponadto odbiorcy prezentów na Telegramie będą mogli wyświetlać je również na swoich profilach.

wprowadzenie tej funkcji, spodziewane „jeszcze w tym roku”, może sprawić, że Telegram stanie się pierwszą globalną aplikacją do przesyłania wiadomości, która zintegruje NFT ze swoją podstawową funkcjonalnością. Konkurencyjne platformy, takie jak WhatsApp i Instagram, nie wprowadziły jeszcze kluczowych funkcji związanych z zasobami wirtualnymi, narażając ich użytkowników na ryzyko finansowe wynikające ze zmienności Web3.

NFT, czyli niezamienne tokeny, to cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie tworzone w sieciach blockchain. Żetony te mogą opierać się na szerokiej gamie inspiracji, w tym postaciach z kreskówek, muzyce, sztuce, zwierzętach i grach. Często transakcje NFT wiążą się z wartością pieniężną, nagrodami i wyłącznymi przywilejami dla ich posiadaczy.

Należy zauważyć, że 96 procent NFT ma obecnie zerowy wolumen obrotu, niską sprzedaż i brak aktywności w mediach społecznościowych. Niedawny raport NFTEvening powiedział że średnia długość życia NFT wynosi obecnie 1,14 roku, czyli 2,5 razy krócej niż średnia długość życia tradycyjnych projektów kryptograficznych.

Eksperymenty Telegramu z Web3

Na początku tego roku Telegram uruchomił sklep z grami w aplikacjach, znany jako Mini Apps. Wiele popularnych gier w ramach aplikacji Telegram Mini zawiera zasoby cyfrowe, takie jak kryptowaluty i NFT, jako integralne elementy ich ekosystemów.

Pod koniec września hostowana na Telegramie gra Hamster Kombat powiedział że wprowadzi mechanikę NFT do swojego ekosystemu gier do grudnia 2024 roku.

Aplikacja do przesyłania wiadomości, pod przywództwem Durowa, posłużyła ostatnio także jako platforma startowa dla „Dogs Coin” – memecoina, który w sierpniu tego roku wywołał spore zamieszanie w mediach społecznościowych. W okresie od lipca do sierpnia tego roku ekosystem Psów zgromadził ponad 3,19 miliona członków społeczności. Od poniedziałku 7 października – Dogs Coin jest notowany po cenie 0,0007346 USD (około 0,062 rupii). CoinGape.

„Telegram Mini Apps to otwarta platforma dla firm umożliwiająca tworzenie i wdrażanie aplikacji i gier przyjaznych kryptografii. Obsługuje zintegrowane płatności kryptowalutowe i fiducjarne (za pośrednictwem Google Pay i Apple Pay). Projekty TON mają wyłączny dostęp do reklam Telegram i mogą rozpocząć kampanię marketingu efektywnościowego za pomocą reklam Telegram, aby skutecznie pozyskać więcej użytkowników” – wyjaśnia witryna internetowa blockchain Ton, wskazując, że Telegram prawdopodobnie będzie nadal wspierać gry, funkcje i usługi Web3 .

W urzędniku wpis na bloguTelegram poinformował, że animowane obrazy i spersonalizowane wiadomości będące częścią funkcji Prezenty można zamienić na „gwiazdki”. Telegram twierdzi teraz, że gwiazdki będą służyć jako waluta w aplikacji, której będzie można używać do kupowania usług miniaplikacji i wspierania twórców.

Zrodlo