Los szpaki syn ptaki wędrowne z ciemne upierzenie y jasny i są z tego dobrze znani duże stadazwłaszcza w jesień i zima. Te ptaki Są one pogrupowane w setki, czasem tysiącetworzenie prawdziwe pokazy na niebie podczas ruchu doskonała synchronizacja. Jednak tam, gdzie występują stada szpaków, pojawiają się problemy samochody Zwykle nie są daleko.
Ekskrementy
Los odchody szpaków są szczególnie szkodliwy dla karoserii i lakieru pojazdów. Dzieje się tak dlatego, że zawierają kwas moczowy w wysokich stężeniachsubstancja, która przylega i reaguje z farbązwłaszcza w gorącym klimacie lub pozostawione do wyschnięcia na słońcu. Za kilka godzinkwasy z odchodów zacząć korodować wierzchnią warstwę farbyodjazd trudne do usunięcia plamy a w skrajnych przypadkach szkodliwe nieodwracalny lakier i wykończenie pojazdu.
Oprócz kwas moczowyptasie odchody zawierają odpady i cząstki które mogą porysować powierzchnię jeśli próbujesz czyścić bez wody lub określonych produktów. Ma to wpływ nie tylko na estetykę pojazdu, ale także na jego długoterminową wartość, ponieważ naprawa nadwozia lub malowanie może być kosztowna.
PILNE CZYSZCZENIE
Aby uniknąć tych problemów, jest to niezbędne szybko oczyścić wszelkie odchody szpaków, które spadną na samochód. A szybkie czyszczenieprzy użyciu wody i łagodnego detergentu może zapobiec trwałym uszkodzeniom. W idealnym przypadku zaleca się dokładne umycie, ale w sytuacji awaryjnej wilgotna szmatka i odrobina wody mogą mieć duże znaczenie.
Dlatego jeśli widzisz, że Twój samochód został „zaatakowany” przez odchody szpaków, nie wahaj się natychmiast podjąć działania, aby chronić nadwozie i uniknąć wydatków na przyszłe naprawy.
SZPAPAKA EUROPEJSKA
Szpak to mały, stadny ptak znany ze swoich zachowań społecznych i imponujących lotów w stadach, tzw szepty. egatunek szpaków najpospolitszy w Europiejak Szpak europejski (Sturnus vulgaris) można rozpoznać po ciemnym i błyszczącym upierzeniu, które często ma metaliczne, zielone i fioletowe refleksy. Zimą ptaki te tworzą zwykle ogromne stada i często można je widywać w dużych ilościach w miastach i na obszarach rolniczych.