Banten Ulama odwiedza DRL wzywając do zamknięcia fabryki alkoholu, PKS: Bardzo rozsądne, będziemy o to walczyć

Środa, 13 listopada 2024 – 03:39 WIB

Djakarta – Frakcja PKS DPR RI zaakceptowała aspiracje 40 Banten ulama, którzy oświadczyli, że odrzucają istnienie fabryki alkoholu w regencji Serang. Duchowni przekazali swoje aspiracje w sali posiedzeń Frakcji PKS RI DPR w Senayan, wtorek, 12 listopada 2024 r.

Przeczytaj także:

Idąc na całość przed głosowaniem Kadry PKS intensywnie socjalizują Program RK-Suswono

Aspirację tę otrzymali bezpośrednio Przewodniczący Frakcji PKS DPR RI Jazuli Juwaini, Zastępca Przewodniczącego Frakcji PKS ds. Przemysłu i Rozwoju Amin Ak., Sekretarz Frakcji PKS DPR RI Ledia Hanifa Amaliah oraz Członkowie PKS Frakcja DPR RI Yanuar Arif Wibowo i Hendry Munief.

Przewodniczący Islamskiej Szkoły z internatem Silaturahim Forum (FSPP), KH Sulaiman Effendi, wyjaśnił, że jego obecność we frakcji PKS miała na celu zapewnienie aspiracji i wkładu członkom RI DPR. Poprosił frakcję PKS o włączenie się w walkę o zamknięcie fabryk alkoholu w prowincji Banten.

Przeczytaj także:

Obserwatorzy twierdzą, że Atang-Annida ma potencjał do wygrania w Bogor City Pilkada ze względu na 4 zalety

„Jesteśmy tutaj, aby przekazać aspiracje mieszkańców Banten, których istotą jest propozycja zamknięcia fabryki alkoholu w obszarze przemysłowym Cikande, Serang Regency, prowincja Banten” – powiedział Kiai Sulaiman, cytowany w środę, 13 listopada 2024 r. .

Frakcja PKS w DRL spotkała się z Bantenem Ulamą.

Przeczytaj także:

Zaprzeczając wynikom ankiety, HNW twierdzi, że PKS solidnie wspiera Ridwana Kamila-Suswono

Tymczasem przewodniczący frakcji PKS RI DPR Jazuli Juwaini powiedział, że aspiracje banten ulamy są zgodne z walką frakcji PKS w RI DRL. Powiedział, że jego partia dołoży wszelkich starań, aby spełnić aspiracje mieszkańców Banten.

Członek DPR z okręgu wyborczego Banten wyjaśnił, że frakcja PKS od zeszłej kadencji przedstawiła projekt ustawy o zakazie spożywania napojów alkoholowych. Następnie w tym roku ponownie zaproponował projekt ustawy w Prolegnas 2024-2029.

Powiedział, że PKS chce zaangażować się w realizację Indonezji bez alkoholu.

„Należy podkreślić zakaz spożywania alkoholu, aby przekazać sygnał o niebezpieczeństwach, jakie jego dystrybucja stwarza dla życia narodu i państwa. Alkohol może powodować problemy społeczne, zdrowotne, a nawet przestępcze, więc nie ma z tego żadnych korzyści poza szkodami” – wyjaśnił Jazuli. .

Podkreślił także, że od 2021 r. nie będzie już żadnych zezwoleń na inwestycje w alkohol w związku z uchyleniem załącznika do Rozporządzenia Prezydenta lub Dekretu Prezydenta 10/2021 jako pochodnej ustawy 11/2020 o tworzeniu miejsc pracy.

W załączniku początkowo reguluje sektor działalności inwestycyjnej, w tym zezwolenia na prowadzenie działalności związanej z alkoholem, które są dozwolone tylko w 4 prowincjach, a mianowicie Bali, Wschodnia Nusa Tenggara, Północne Sulawesi i Papua. Zarządzenie to zostało uchylone przez VII Prezydenta Republiki Indonezji Jokowi po powszechnych protestach Ulamy i społeczeństwa.

„Dlatego bardzo rozsądne jest natychmiastowe zamknięcie fabryki alkoholu w Banten. Co więcej, Banten jest prowincją ulama i studentów islamskich” – powiedział Jazali.

Powiedział, że rząd musiał zamknąć fabrykę, ponieważ miało to zachować mądrość kulturową Bantena.

„Rząd musi zamknąć fabrykę alkoholu w Banten, ponieważ znajduje się ona w miejscu, które jest mądrze i kulturowo bardzo oddalone od alkoholu. Ponadto odkryto, że produkt był szeroko rozpowszechniany w rejonie Banten” – powiedział Jazuli.

Doceniał także przybycie ulamów jako strażników i bastionów moralności narodu. Powiedział, że gdyby ulama poruszył się w imię dobra, to jeśli Bóg da, naród indonezyjski pozostanie błogosławiony.

„Dziś frakcja PKS jest zaszczycona faktem, że Ulama i Kiai z całego Banten przekazują swoje aspiracje dotyczące zamknięcia fabryk monopolowych, gdziekolwiek się znajdują, zwłaszcza w Banten” – powiedział ten członek Komisji I DPR RI.

Podkreślił, że Banten musi wspierać istnienie przemysłu halal, ponieważ prowincja jest przywiązana do ulamy i bantenu.

„Banten to miejsce przemysłu halal, miejsce dla wielkich ulamów i uczniów islamskich szkół z internatem, więc w okolicach Banten nie powinno już być fabryk alkoholu” – kontynuował Jazuli.

Następna strona

Powiedział, że PKS chce zaangażować się w realizację Indonezji bez alkoholu.

Następna strona



Zrodlo