Badanie rządowe wskazuje na potrzebę zrównoważonego rozwoju górnictwa

ZRÓWNOWAŻONE GÓRNICTWO. Dr Enrico Paringit (skrajnie po lewej), dyrektor wykonawczy Departamentu Nauki i Technologii – Filipińskiej Rady ds. Rozwoju Badań nad Przemysłem, Energią i Powstającymi Technologiami, na konferencji prasowej w poniedziałek (18 listopada 2024 r.) powiedział, że będą nalegać na przyjęcie wyniku trzyletnich badań nad zrównoważonym rozwojem przemysłu wydobywczego. Powiedział, że celem jest zajęcie się odpadami kopalnianymi i ochrona środowiska. (zdjęcie PNA: Liza T. Agoot)

BAGUIO CITY — Rząd podkreśla potrzebę przyjęcia przez sektor wydobywczy zrównoważonych praktyk, aby uczynić go konkurencyjnym i przyjaznym dla środowiska.

Departament Nauki i Technologii (DOST) sfinansował trzyletnie badanie, które pomoże uczynić przemysł wydobywczy bardziej zrównoważonym, którego wyniki zostaną zaprezentowane zainteresowanym stronom, które wezmą udział w corocznej konferencji Filipińskiego Stowarzyszenia Bezpieczeństwa i Środowiska w Kopalniach (PMSEA) w tym mieście w dniach 20-22 listopada.

Kontynuacja artykułu po tym ogłoszeniu

„Wyniknęło to ze świadomości, że musimy wspierać sektor wydobywczy i minerałów, aby stał się bardziej zrównoważony i aby przemysł był konkurencyjny, jednocześnie dbając o środowisko” – powiedział dr Enrico Paringit, dyrektor wykonawczy DOST – Filipińska Rada ds. Rozwoju Badań nad Przemysłem, Energią i Powstającymi Technologiami (PCIEERD) na konferencji prasowej w poniedziałek.

Paringit powiedział, że badanie, nazwane Projektem Pamana (Filipińskie górnictwo w skali krajowej do zlewni; od skutków dziedzictwa do zrównoważonej przyszłości) jest wspólnym przedsięwzięciem kierowanym przez Uniwersytet w Glasgow i Uniwersytet Filipin w Los Banos.

Badanie o wartości 15 milionów funtów, finansowane przez brytyjską Radę ds. Badań nad Środowiskiem Naturalnym i DOST-PCIEERD, ma na celu rozwiązanie problemów środowiskowych w opuszczonych kopalniach w 10 krytycznych dorzeczach na Filipinach.

Kontynuacja artykułu po tym ogłoszeniu

Drugi projekt, Filipiny Remediation of Mine Tailings (PROMT), o wartości 17 mln P, ma z kolei na celu opracowanie nowych sposobów postępowania z odpadami kopalnianymi i ich oczyszczania, które pomogą odzyskać dodatkowy metal w celu wygenerowania przychodów dla przedsiębiorstw wydobywczych i rządu, oraz usprawnić zarządzanie odpadami poflotacyjnymi w celu obniżenia kosztów operacyjnych i ponownie wykorzystać grunty ze starych zakładów wydobywczych w celu zmniejszenia długoterminowych zobowiązań przedsiębiorstw wydobywczych.

Kontynuacja artykułu po tym ogłoszeniu

„Górnictwo ma duży wkład w całą naszą gospodarkę – tak duży wpływ, że musimy zwracać uwagę na środowisko. Jesteśmy podekscytowani możliwością zobaczenia, jakie i gdzie są te powiązania oraz jak sobie z tym poradzić i jakie są ich skutki, ponieważ musimy zaprezentować nie tylko solidną wiedzę naukową, ale także sposób, aby uczynić ją bardziej ekologiczną” – powiedział Paringit.

Kontynuacja artykułu po tym ogłoszeniu

Kathryn Goonenough, przedstawicielka UKRI-RC, powiedziała, że ​​ich kraj wspiera inicjatywy na rzecz zrównoważonego górnictwa.

„Finansujemy tego rodzaju programy. Mamy kolejną rozmowę z Kanadą na ten sam temat. Organizujemy również warsztaty, aby przyjrzeć się możliwym partnerstwom w tych tematach, które mają potencjał do finansowania” – dodała.

Kontynuacja artykułu po tym ogłoszeniu

Dr Carlo Arcilla, dyrektor DOST – Filipiński Instytut Badań Jądrowych i lider projektu PROMT, powiedział: „Same firmy wydobywcze są zainteresowane wynikami i potencjalnie chcą finansować”.
(PNA)


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się pomyślnie.



Zrodlo