100 000 dzieci w regionie Murcji żyje w biedzie

w W regionie Murcji 33,7% ludności poniżej 18 roku życia jest zagrożone ubóstwem. Oznacza to zmniejszenie o 3,5 punktu procentowego w porównaniu do roku poprzedniego. Mimo to województwo plasuje się powyżej średniej krajowej (28,9%) i jest liderem piąty najwyższy wskaźnik według społeczności. Oznacza to, że istnieje 100 000 chłopców, dziewcząt i nastolatków w wieku poniżej 18 lat z Murcji żyje w biedzie pieniężnej. Spośród nich około 64 000 żyje w warunkach skrajnego ubóstwa.

Są to dane oferowane przez „Analiza badania warunków życia ze szczególnym uwzględnieniem dzieciństwa w Murcji” przygotowane przez Platformę Dziecięcą we współpracy z Platformą Organizacji Dziecięcych Regionu Murcji.

Natalia Quiroga, przedstawiciel techniczny Platformy Dziecięcej: „Wiemy, że w przypadku ubóstwa najwięcej danych dotyczy rodzin niepełnych, a ponad 60% z nich żyje w sytuacji ubóstwa i wykluczenia społecznego. Generalnie są chłopcy i dziewczęta pochodzenia cygańskiego; chłopcy i dziewczęta, których rodzice są pochodzenia migracyjnego; i dzieciństwa na terenach wiejskich.”

Wskazywała na to Natalia Quiroga, przedstawicielka techniczna Platformy Dziecięcej Murcja to społeczność, w której poziom głębokiej deprywacji materialnej w dzieciństwie nasili się najbardziej – o 3,5 punktu w 2023 r. Mimo to wskaźnik poważnej deprywacji materialnej w regionie Murcji wynosi 8,8%, czyli jest niższy od średniej krajowej wynoszącej 10,8%. Jak wynika z badania, Poważny niedobór materialny to odsetek ludności żyjącej w gospodarstwach domowych, w których brakuje co najmniej czterech z dziewięciu wskaźników.. Wśród nich znajdują się następujące koncepcje: „Nie stać Cię na urlop przynajmniej przez tydzień w roku”; „Nie stać Cię na posiłek składający się z mięsa, kurczaka lub ryby przynajmniej co drugi dzień”; „Nie stać Cię na utrzymanie odpowiedniej temperatury w domu”…

bieda jest dziedziczona

Natalia Quiroga przyznała się RADZIĆ SOBIE że „dzieci żyjące w ubóstwie mają zwykle więcej problemów zdrowotnych; mieć gorsze oceny w szkole; a w przyszłości znajdą gorzej płatną pracę”. Ponadto specjalista ten podkreślił, że „na poziomie psychologicznym i umysłowym ubóstwo dotyka również dzieci, które mają zwykle więcej problemów z zachowaniem i socjalizacją”.

Zrodlo