Zarządzanie Mbappé i Bellinghamem budzi wątpliwości

miBarça jest bardziej głodna niż Madryt. Jest to dowód, który widziano od sierpnia i który został ratyfikowany na Bernabéu. Wynik 0:4 jest prawdziwym odzwierciedleniem tego, czego obie drużyny dokonały w tym sezonie. Madryt pozostał niepokonany dzięki swojemu spektakularnemu składowi i kolosalnej różnicy technicznej w porównaniu z 90% drużyn LaLiga, ale gra i nastawienie pozostawiały wiele do życzenia w ciągu tych pierwszych trzech miesięcy rywalizacji. Barça, wskrzeszona przez Flicka, odkryła wszystkie swoje wady po druzgocącym zwycięstwie. Było ich czterech, a mogło być więcej, bo w przeciwieństwie do tego, co dzieje się w Madrycie, kiedy czuje się zapach krwi…

El Clásico dotyka połowę Madrytu. Po pierwsze, Ancelotti, który musi odpowiedzieć na wiele pytań. W co gra drużyna? Co robisz z Bellinghamem? Czy Mbappé taki jest, czy nie wykorzystuje go w pełni? Albo szybko to naprawią, albo sezon będzie bardzo długi… Jeśli jednak istnieje zespół, który jest w stanie podnieść się po takiej porażce, to jest nim Madryt. To nie pierwszy raz, kiedy tak się dzieje, a w maju dzieje się to, co się dzieje.

Podsumowanie meczu Realu Madryt 0-4 z Barceloną

I Ancelottiego Wychodzi wzruszony, w Barcelonie już myślą o dożywotnim kontrakcie z Flickiem. Niemiec wziął latem garstkę dzieciaków i każe im bawić się jak anioły, w tempie, którego pozazdroszczą im teraz na Bernabéu.

Bramka Lewandowskiego (0-1) w meczu Realu Madryt z Barceloną 0-4

Mbappé był na spalonym

Kiedy zobaczysz podsumowanie w telewizji, zdasz sobie sprawę, że przegapiłeś świetną okazję na zniszczenie Barcelony. Mbappé żył na spalonym i kilka sytuacji sam na sam z Iñakim Peñą znalazło się w zawieszeniu. Francuz, jeden z najpotężniejszych i najszybszych napastników świata, nie musiał żyć tak blisko linii końcowej, ale raz po raz wpadał na spalony, widząc, jak wspaniała bramka nie została uznana w pierwszej połowie. Ancelotti wpadł w rozpacz po sześciu spalonych, które zwrócono mu uwagę w pierwszej połowie.

W drugiej połowie na początku lepiej się dostosowali, ale nie było dobrze. Jego spudłowanie z Iñakim Peñą w 64. minucie przerwało wszelkie próby powrotu. A po tej porażce… wrócił do gry na pozycji spalonej. Choć może się to wydawać kłamstwem, jest w centrum uwagi Bernabéu, co nikomu nie wybacza. Niech zapyta Zidane’a albo Cristiano…

Bramka Lewandowskiego (0-2) w meczu Realu Madryt z Barceloną 0-4

cintillo-parataparse660

Mendy, Tchouaméni, poniedziałek…

Madryt przegrał z Barceloną między innymi dlatego, że część jego zawodników nie sprostała wymaganiom meczu. Mendy jest daleki od swojego najlepszego poziomu i umożliwił Lewandowskiemu podwyższenie na 0-1. Ale poza tym błędem w ustawieniu, przy wybijaniu piłki bolała głowa.

Gol Lamine’a Yamala (0-3) w meczu Real Madryt 0-4 Barcelona

Tchouaméni Classic to jeden z tych, które wyznaczają karierę zawodnika w klubie. Francuz podszedł do pojedynku z wątpliwościami i mecz nie pomógł mu ich rozwiać. Tchouaméni nie zapewnia rozwiązań, jakich oczekuje się od pomocnika i ostatecznie został zastąpiony przez Modricia.

Jest też Lunin, którego nie można winić za porażkę, ale który w remisie 0:1 mógł zrobić więcej. Lewandowski z przodu bardzo łatwo zdobył bramkę.

data prądu

Madryt pozostaje bez najlepszej passy w historii

Biała drużyna zakończyła passę meczów bez porażki mając na koncie 42 mecze i była o jedno miejsce za Barceloną. Barça obroniła koronę dzięki bramkom Lewandowskiego i dobrej grze w defensywie. Biali po raz ostatni przegrali 24 września 2023 roku z Atlético i przełamali passę meczu z Barceloną. Dwie bardzo bolesne porażki, zwłaszcza ta na Bernabéu.

Bramka Raphinhy (0-4) w meczu Real Madryt z Barceloną 0-4

ziemia-połknij mnie

Co zrobił Lewandowski!

Polak zdecydował się na Klasyk dwoma świetnymi golami, ale zmarnował historyczną szansę na powtórzenie sukcesu, jaki odniósł z Dortmundem 11 lat temu. Lewandowski strzelił dwa wspaniałe gole w dwie minuty i spudłował dwa, które były znacznie prostsze. Pierwszy, już przy stanie 0:2, wpakował się w pustą bramkę, gdy Lunin był już pobity: posłał piłkę w słupek. Jeśli odniosą większy sukces, Barça wróci do Barcelony z sześcioma lub siedmioma bramkami.

emotikon-LA-BRONCA-660

Bellingham wariuje

Bellingham to cień piłkarza, który w zeszłym sezonie wdarł się na Bernabéu. I to nie jest jego wina, ale raczej zarządzania, jakie się nad nim sprawuje. Na co dzień gra na pozycji, która nie jest jego i chłopak, choć daje z siebie wszystko, nie błyszczy. Gra blisko prawego skrzydła, przez wiele minut grając jako boczny obrońca, to kiepski żart, który Ancelotti musi natychmiast poprawić.

Warto poważnie przeanalizować, że zawodnik, który w zeszłym roku strzelił prawie dwadzieścia goli, nie ma już żadnego, gdy mamy już prawie listopad.

emotikon-EL-CRACK-660

Laminy Jamał

On jest wybrańcem. Pokazał to na Pucharze Europy, pokazywał to także na początku ligi i potwierdził to na Bernabéu. Nie rozegrał swojego najlepszego meczu, ale trzy uderzenia wystarczyły, aby uciszyć Bernabéu. Jego wspaniały gol prawą nogą był deklaracją intencji: Madryt będzie przez niego bardzo cierpiał.