Zaangażowanie na rzecz wspierania niebieskiej gospodarki Bank Mandiri wzmacnia synergię z Ministerstwem Gospodarki Morskiej i Rybołówstwa

Poniedziałek, 14 października 2024 r. – 15:17 WIB

WIWAT – Bank Mandiri w dalszym ciągu wzmacnia swoją rolę agenta rozwoju i tworzenia wartości nawiązując strategiczną współpracę z Ministerstwem Gospodarki Morskiej i Rybołówstwa (KKP). Mamy nadzieję, że ta współpraca może stać się katalizatorem rozwoju sektora morskiego i rybołówstwa w Indonezji poprzez świadczenie kompleksowych usług bankowych, począwszy od zarządzania funduszami, usług bankowych lub finansowych, aż po korzystanie z usług finansowych Grupy Mandiri.

Przeczytaj także:

Mandiri zapętla się na całe życie, jak Bank Mandiri realizuje zrównoważoną gospodarkę poprzez recykling odzieży

Tymczasem współpraca ta została sformalizowana poprzez podpisanie protokołu ustaleń przez Sekretarza Generalnego Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Rybołówstwa Rudiego Heriyanto Adi Nugroho i Zastępcy Głównego Dyrektora Banku Mandiri Alexandrę Askandar, w obecności Ministra Gospodarki Morskiej i Rybołówstwa Sakti Wahyu Trenggono wraz z urzędnikami pierwszego szczebla Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Rybołówstwa w Dżakarcie, poniedziałek (14.10).

Wiceprezes Banku Mandiri, dyrektor Alexandra Askandar, stwierdziła, że ​​ta współpraca była dla Banku Mandiri konkretnym krokiem w zapewnianiu szerszych rozwiązań finansowych dla różnych sektorów gospodarki w Indonezji. W szczególności sektor morski i rybołówstwo odgrywa ważną rolę w gospodarce narodowej.

Przeczytaj także:

Aby chronić zasoby morskie, załogi statków obserwacyjnych są szkolone w zakresie umiejętności strzeleckich z użyciem karabinów maszynowych

„Zdajemy sobie sprawę, że sektor rybołówstwa, zarówno na małą, jak i na dużą skalę, potrzebuje łatwiejszego dostępu do usług finansowych, które mogą zwiększyć produktywność, efektywność i konkurencyjność. „Dzięki synergii z Ministerstwem Gospodarki Morskiej i Rybołówstwa mamy nadzieję zapewnić rozwiązania bankowe, które nie tylko wzmocnią ten sektor z perspektywy finansowej, ale także zachęcą do przyjęcia technologii i zrównoważonych praktyk w tej dziedzinie” – wyjaśniła Aleksandra w swoim przemówieniu.

Co więcej, bank ze złotą wstążką nie ogranicza się tylko do aspektu finansowego, ale obejmuje także edukację i wiedzę finansową dla graczy z sektora morskiego i rybołówstwa. Poprzez programy szkoleniowe oraz inicjatywy z zakresu odpowiedzialności społecznej i środowiskowej (TJSL) Bank Mandiri angażuje się we wzmacnianie pozycji rybaków, rolników komercyjnych i małych i średnich przedsiębiorstw w sektorze morskim.

Przeczytaj także:

Bank Mandiri zaprasza przedsiębiorców, aby byli gotowi stawić czoła globalnej erze podczas Trade Expo Indonesia 2024

„Wiemy, jak ważne są inwestycje w infrastrukturę i technologię rybołówstwa dla wspierania rozwoju tego sektora. „Dlatego Bank Mandiri jest gotowy wspierać innowacje w przyjaznej dla środowiska technologii morskiej, zrównoważone gospodarowanie odpadami rybnymi, a także rozwój rynku lokalnych produktów rybołówstwa, aby zwiększyć ich konkurencyjność na rynku międzynarodowym” – powiedział.

Alexandra wierzy, że dzięki tej współpracy w przyszłości pojawi się więcej inicjatyw i możliwości przyspieszenia rozwoju sektora rybołówstwa i niebieskiej gospodarki w Indonezji.

Przedstawiając wyniki, Minister Gospodarki Morskiej twierdzi, że Polsus rozwiązał spór na kwotę 37,5 miliarda rupii

W 2024 r. pomyślnie rozpatrzonych zostanie łącznie 108 spraw.

tytuł_img

VIVA.co.id

11 października 2024 r



Zrodlo