Xavier McKinney ma imponującą passę w drużynie Packers

(Zdjęcie: Sean M. Haffey/Getty Images)

W niedzielę drużyna Green Bay Packers dała niezłe widowisko, pokonując powolny start i zapewniając sobie zwycięstwo 24:19 z Los Angeles Rams.

Ich dobry wynik w drugiej połowie poprawił ich rekord sezonu do 3-2, ale prawdziwym wydarzeniem tego dnia był niezwykły występ Xaviera McKinneya.

McKinney szybko zyskuje pozycję nie tylko wyróżniającą się drużyny Packers, ale także potencjalnie najskuteczniejszego zawodnika w lidze.

Po pięciu meczach coraz trudniej jest kwestionować jego wpływ na boisko.

Co więcej, McKinney zapisał się także na kartach historii. Został pierwszym graczem NFL od fuzji w 1970 roku, który przechwytywał podanie w każdym z pierwszych pięciu meczów w nowej drużynie.

Tego wyczynu dokonał podczas niedzielnej trzeciej kwarty przeciwko Rams, kiedy zdobył kolejny pick.

Moment przechwycenia McKinneya nie mógł być bardziej istotny. Ponieważ Rams do przerwy utrzymywali niewielką przewagę bramkową z gry, chcieli powiększyć swoją przewagę.

Po krytycznej trzeciej i dziesiątej akcji w środku pola rozgrywający Rams Matthew Stafford poczuł ciepło Karla Brooksa i obalił swój zamierzony cel, Tutu Atwell.

McKinney, pokazując swój wyjątkowy instynkt, z łatwością wychwycił piłkę z powietrza i oddał ją na 28 jardów. Akcja zapewniła drużynie Packers przewagę, zwiększając ich prowadzenie do 24-13.

Dobra passa McKinneya w zakresie przechwytów jest po prostu fenomenalna. Przyszedł na niedzielny mecz jako lider przechwytywania ligi NFL i tytuł ten nadal posiada po 5. tygodniu.

Jego ciągła umiejętność generowania strat zmieniła zasady gry w obronie Packers, zamieniając potencjalne dążenie do zdobycia bramki w okazję do własnego ataku.

W miarę upływu sezonu oczy wszystkich będą zwrócone na McKinneya, ponieważ rzeczywiście zwrócił on uwagę całej ligi.