Wyszukiwarka Google obsługuje teraz usługę nazw Ethereum: oto, co to oznacza

Google, które niedawno okazało się mieć monopol na wyszukiwanie w Internecie, podjął przyjazną kryptowalutom decyzję w obliczu toczących się batalii prawnych w USA i UE. Zgodnie ze świeżą aktualizacją Google w pełni zakończył integrację usługi nazw Ethereum (ENS) z wyszukiwarką. Ta funkcja była przez jakiś czas testowana z wybranymi użytkownikami i nie została jeszcze udostępniona globalnym użytkownikom Google. Były inżynier Google, Nick Johnson, przedstawił koncepcję ENS Fundacji Ethereum w kwietniu 2016 r., po czym w maju 2017 r. wybito pierwszą partię nazw ENS.

To rozwiązanie ułatwia teraz wyszukiwanie dowolnej nazwy na podstawie domeny ENS, oznaczonej jako „.eth”.

ENS można wyjaśnić jako zdecentralizowany protokół nazw domen. Te domeny nazw oparte na Ethereum są używane przez użytkowników kryptowalut, którzy chcą uprościć skomplikowane adresy portfeli Ethereum, aby były czytelne dla ludzi. W przeciwnym razie adresy portfeli kryptowalutowych zwykle składają się z grupy losowych alfabetów i cyfr, które nie tylko są trudne do zapamiętania w kolejności, ale także utrzymują, że adresy te mogą być odczytywane tylko przez komputery.

Nalin Basu, menedżer produktu ds. Web3 w Google, jako pierwsza potwierdziła rozwój X, wyjaśniając jego użyteczność.

„Wszyscy prosiliście o integrację @ensdomains i ona już działa. Możesz wyszukać dowolną nazwę .eth i uzyskać saldo bezpośrednio w wyszukiwarce Google! Wyrazy uznania dla zespołu wyszukiwania za pełne wdrożenie tego rozwiązania!” Basu wysłane 9 października.

Około lipca 2022 r. adresy ENS stały się jednymi z najpopularniejszych transakcji na aktywach płynnych na rynkach aktywów wirtualnych. Zwykle łatwiejsze domeny ENS, takie jak „xyz.eth”, mają zwykle większą wartość niż inne, takie jak „asd1as.eth”.

W tym samym roku Google podobno po raz pierwszy wprowadził tę funkcję ENS, aby umożliwić posiadaczom portfeli Ethereum śledzenie sald Ether bezpośrednio w wynikach wyszukiwania.

Oddział Nike Web3 o nazwie „RTFKT” i Puma należą do globalnych marek, które w przeszłości kupowały domeny ENS.

Zrodlo