Wyjątkowa prezentacja: wszystkie sukcesy Leo Messiego w całej jego błyskotliwej karierze

Leo Messi może się pochwalić największą w całej „piłkarskiej planecie” galerią tytułów zbiorowych i indywidualnych wyróżnień. Legendarny argentyński napastnik w ciągu 21 sezonów swojej kariery zawodowej zdobył 46 trofeów, co plasuje go na liście najbardziej utytułowanych zawodników w historii zdobytych w LaLiga, Ligue 1, MLS i reprezentacji Argentyny.

Na poziomie krajowym z FC Barceloną zdobył 10 lig, 7 Copas del Rey i 8 Superpucharów Hiszpanii. Do Paris Saint Germain dodał dwa mecze Ligue 1 oraz Superpuchar Francji, a nosząc barwy Interu Miami, niedawno zdobył Tarczę Kibiców MLS.

Lionel Messi otrzymuje nagrodę za bycie najczęściej zdobywanym zawodnikiem w historii

Na poziomie międzynarodowym „Pchła” wygrała aż 4 Ligi Mistrzów, 3 Klubowe Puchary Świata i 3 Superpuchary Europy, a wszystko to z Barceloną. Kilka miesięcy po przybyciu do Miami zatriumfował także Pucharem Ligi.

Z reprezentacją Argentyny rekord Leo to niezatarty Puchar Świata, dwa Copa América, Finalissima, Puchar Świata U-20 i złoty medal olimpijski w Pekinie w 2008 roku.

56 wyróżnień indywidualnych

Poza kolektywem „10” nie przestała dodawać indywidualnych nagród w wyjątkowej karierze w historii światowego futbolu, na którą składają się: 8 Złotych Piłek, 8 „Pichichis”, 9 „MVP” LaLigi, 6 Złotych Butów, 6 królów strzelców Ligi Mistrzów, 4 złote Onzes, 3 nagrody dla najlepszych, 2 nagrody dla najlepszego zawodnika w Europie, 2 Złote Piłki na Pucharze Świata, 2 tytuły „MVP” Copa América, 2 nagrody Laureus, tytuł FIFA World Gracz, FIFA FIFPro, Złoty Chłopiec i Brawo.