Wycieki zmuszają do zatrzymania rzeki Breogán – La Laguna Tenerife

Mecz pomiędzy Río Breogán i La Laguna Tenerife musiał zostać przełożony ze względu na istniejące przecieki na boisku Pazo Provincial de los Deportes w Lugo, które spowodowały zły stan kortu i spowodowały liczne upadki wśród zawodników.

Biorąc pod uwagę oczywiste ryzyko kontuzji, sędziowie Fernando Calatrava, Javier Torres i Rubén Sánchez Mohedas po rozmowie z trenerami obu drużyn, Veljko Mrsiciem i Txusem Vidorretą, zdecydowali o przerwaniu meczu w drugiej kwarcie remisem do stanu 23:33. znacznik.

Po kilku minutach narady sędzia główny Calatrava podjął decyzję o definitywnym zawieszeniu meczu. Zakłócenie w kalendarzu Wysp Kanaryjskich i godny ubolewania niewłaściwy wizerunek najlepszej ligi koszykówki w Europie.