Wprowadzono regulacje dotyczące aromatyzowanych wyrobów tytoniowych

Wprowadzono regulacje dotyczące aromatyzowanych wyrobów tytoniowych

MANILA, Filipiny – W środę naukowcy z Ateneo Policy Centre wezwali do wprowadzenia regulacji dotyczących aromatyzowanych wyrobów tytoniowych, aby zniechęcić do ich konsumpcji.

Po stwierdzeniu powszechnego stosowania deskryptorów smaku w 106 produktach papierosów i cygar z czterech głównych miast w kraju zespół doradców ds. kontroli i zarządzania tytoniem nalegał na potencjalny zakaz stosowania aromatyzowanych wyrobów tytoniowych i przyjęcie prostych opakowań w celu zmniejszenia atrakcyjności.

Kontynuacja artykułu po tym ogłoszeniu

„Idealnym rozwiązaniem jest egzekwowanie zakazu aromatyzowanych wyrobów tytoniowych zgodnie z Ramową konwencją Światowej Organizacji Zdrowia o ograniczeniu użycia tytoniu (WHO FCTC), której Filipiny są sygnatariuszem. Decydenci powinni rozważyć zwykłe opakowanie jako interwencję mającą na celu wyeliminowanie atrakcyjności kojarzonej z aromatyzowanymi wyrobami tytoniowymi” – stwierdzono w badaniu.

Naukowcy podzielili smaki na pięć kategorii: mentol, deskryptory pojęć, napoje, tytoń i inne smaki.

„Historycznie rzecz biorąc, firmy tytoniowe stosowały środki aromatyzujące, aby zwiększyć atrakcyjność palenia tytoniu, zachęcać do rozpoczynania i eksperymentowania z używaniem tytoniu oraz podtrzymać palenie” – stwierdziło Centrum Polityki Ateneo.

Kontynuacja artykułu po tym ogłoszeniu

„Jednak Filipiny nie regulują obecnie aromatyzowanych wyrobów tytoniowych, pomimo rosnącego udziału w rynku aromatyzowanych wyrobów tytoniowych i nowatorskich technologii, takich jak rozpuszczalne kapsułki”. dodał.

Kontynuacja artykułu po tym ogłoszeniu

W zeszłym roku Instytut Globalnej Kontroli Tytoniu (IGTC) przy Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health i Portland State University powiązał substancje smakowe znajdujące się w papierosach z atrakcyjnością produktu dla filipińskich konsumentów.

Wytyczne wykonawcze WHO FCTC stwierdzają: „Z punktu widzenia zdrowia publicznego nie ma uzasadnienia dla zezwalania na stosowanie składników, takich jak środki aromatyzujące, które zwiększają atrakcyjność wyrobów tytoniowych”.

Według profilu kraju zawartego w globalnym badaniu WHO dotyczącym tytoniu dla dorosłych z 2021 r. 15,1 mln Filipińczyków używa wyrobów tytoniowych.


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się pomyślnie.



Zrodlo