Wprowadzenie aplikacji internetowej Adobe Content Authenticity; Pozwoli twórcom dodawać etykietę AI do treści

We wtorek została wprowadzona bezpłatna aplikacja internetowa Adobe Content Authenticity, która umożliwia użytkownikom łatwe dodawanie danych uwierzytelniających treści oraz etykiet opartych na sztucznej inteligencji (AI). Platforma ma na celu pomóc twórcom w zaspokojeniu ich potrzeb w zakresie atrybucji. Działa na obrazach, filmach i plikach audio i jest zintegrowany ze wszystkimi aplikacjami Adobe Creative Cloud. Oprócz dodania atrybucji twórcy mogą również skorzystać z platformy, aby zrezygnować z trenowania modeli AI przy użyciu swoich treści. Jest obecnie dostępny jako rozszerzenie przeglądarki Google Chrome w wersji beta.

Wprowadzenie aplikacji internetowej Adobe Content Authenticity

W newsroomie postFirma Adobe szczegółowo opisała nową platformę. Warto zauważyć, że chociaż jest ona obecnie dostępna jako rozszerzenie do przeglądarki Chrome, bezpłatna aplikacja internetowa będzie dostępna w publicznej wersji beta w pierwszym kwartale 2025 r. Użytkownicy mogą się zarejestrować Tutaj aby otrzymać powiadomienie, gdy wersja beta będzie dostępna do pobrania. Firma podkreśliła, że ​​platforma ma „pomagać twórcom chronić ich dzieła przed niewłaściwym wykorzystaniem lub wprowadzaniem w błąd oraz budować bardziej godny zaufania i przejrzysty ekosystem cyfrowy dla wszystkich”.

Aplikacja będzie pełnić funkcję punktu kompleksowej obsługi wszystkich potrzeb twórców związanych z atrybucją. Mogą go używać do dodawania danych uwierzytelniających treść, czyli informacji dodanych do metadanych pliku, podkreślających szczegółowe informacje na temat jego twórcy. Aplikacji można używać do dodawania tych atrybucji do partii plików. Twórcy mogą również wybrać informacje, które chcą udostępnić i mogą one obejmować ich imię i nazwisko, stronę internetową i konta w mediach społecznościowych.

Firma Adobe twierdzi, że dane uwierzytelniające treści mogą chronić twórców przed nieuprawnionym wykorzystaniem lub błędnym przypisaniem ich pracy. Co ciekawe, chociaż aplikacja internetowa obsługuje wszystkie aplikacje Adobe Creative Cloud, można przypisać także treści, które nie zostały utworzone na jej platformie. Dotyczy to obrazów, filmów i plików audio.

Oprócz przypisania, aplikacja internetowa umożliwi także użytkownikom zaznaczenie, czy nie chcą, aby ich treści były wykorzystywane przez modele sztucznej inteligencji lub do ich trenowania. Firma podkreśliła, że ​​szkoli Adobe Firefly, wewnętrzną rodzinę generatywnych modeli sztucznej inteligencji, wyłącznie w zakresie treści, które są publicznie dostępne lub mają pozwolenie na używanie. Jednak dodanie etykiety AI ochroni również twórcę przed innymi modelami AI dostępnymi na rynku.

Będzie to jednak działać tylko wtedy, gdy inne firmy zdecydują się szanować dane uwierzytelniające treści. Obecnie jedynie Spawning, agregator rezygnacji z generatywnej sztucznej inteligencji, zobowiązał się do uznania tego przypisania. Firma Adobe oświadczyła, że ​​aktywnie pracuje nad przyjęciem tej preferencji w całej branży. Niestety jest pewien minus. Jeśli twórca nie wyrazi zgody na wykorzystanie jego pracy do szkolenia w zakresie sztucznej inteligencji, jego treść nie będzie kwalifikować się do Adobe Stock.

Najnowsze wiadomości techniczne i recenzje znajdziesz na stronie Gadgets 360 X, Facebooku, WhatsApp, Wątki I Wiadomości Google. Aby uzyskać najnowsze filmy na temat gadżetów i technologii, zasubskrybuj nasz Kanał YouTube. Jeśli chcesz wiedzieć wszystko o najlepszych influencerach, śledź nasze wewnętrzne informacje Kto to jest360 NA Instagrama I YouTube.

Przenośny projektor Portronics Pico 13 o rozdzielczości 4K i akumulatorze wprowadzony na rynek w Indiach



Zrodlo