Wojna „Lasu 15” ujawniła: "Wydawało się, że musimy wygrać, żeby zmiażdżyć pozostałych"

Prezentacja w najbliższą środę zwiastun filmu dokumentalnego Netflix „#SeAcabó”dotyczący hiszpańskiej drużyny piłki nożnej kobiet, wydobywa na światło dzienne wypowiedzi kilku zawodniczek reprezentacji narodowej wyjaśnić kryzys w którym zanurzyła się drużyna kobiet.

W tym zwiastunie piłkarze tacy jak Jenni Hermoso, Alexia, Irene Paredes, Aitana Bonmatí lub Laia Codina Opowiadają, jak przeżywały od środka te trudne chwile w kobiecej drużynie piłki nożnej.

Jedną z najostrzejszych wypowiedzi w zwiastunie wypowiada Laia Codina, jedna z zawodniczek, która przed mistrzostwami świata brała udział w kryzysie „Las 15”: „Dla mnie to była rozbita grupa. Wydawało się, że musimy wygrać, żeby pieprzyć pozostałych”.

Jenni, Alexia, Irene Paredes i Olga Carmona świętują zwycięstwo w Lidze Narodów.EFE

Przez cały kryzys kobiecej drużyny piłkarskiej JEnni Hermoso była mimowolną bohaterką za bezsensowny pocałunek podczas uroczystości Pucharu Świata przez ówczesnego prezesa RFEF Luisa Rubialesa. „Wiele osób nie zna prawdziwej historii wszystkiego, co się wydarzyło” – mówi międzynarodowy napastnik w zwiastunie „#SeAcabó”. I dodaje: „Byliśmy także mistrzami w tym, aby nas usłyszano, chociaż…”.

Na tym zwiastunie widać Jenni Hermoso bardzo poruszoną, ze łzami w oczach, wspominającą wszystko, co zrobili jako grupa w ramach selekcji: „Przeżyliśmy tego wszystkiego. Na początku nie byliśmy gównem, dopóki nie zostaliśmy mistrzami świata i cierpieć coś, czego nigdy byśmy sobie nie wyobrażali. I kontynuuj tam… Dlatego powiedziałem: „To koniec”.

„Federacja przyszła po nas”

Jeśli w szatni jest zawodnik, który ma wagę ze względu na staż pracy i hierarchię, to tak Irena Paredesktóry w nagraniu wideo prezentującym ten dokument składa bardzo ostre oświadczenie: „Żyliśmy i walczyliśmy o każdą piłkę na boisku i poza nim. „Federacja przyjęła wszystko jako atak i ruszyła za nami”.

To też nie jest daleko w tyle. Aitana Bonmatínajlepszego piłkarza świata, o sytuacji, której doświadczyła: „Nie postawili na nas, ani się o nas nie troszczyli”.

Słowa Alexia Putellas w RFEFwskażcie, co myśleli w szatni drużyny narodowej: „Federacja miała kobiecy futbol, ​​bo musiała go mieć”. I dodaje, najwyraźniej zgodnie ze zwiastunem zgromadzenia, na którym Rubiales zapewnia, że ​​nie zamierza podawać się do dymisji: „Tam rzeczywiście poczułem oburzenie. Poczułam w sobie tyle złości…”

To dokument Netflixa Będzie można go zobaczyć dopiero 1 listopada i opowiada o prawdziwym kryzysie, który zapoczątkował okres przed i po w kobiecym futbolu w Hiszpanii.



Zrodlo