Wiadomości ze świata USA: Syn George’a Sorosa poznał Muhammada Yunusa i nazwał go „starym przyjacielem ojca”.

Nowy Jork [US]3 października (ANI): Alex Soros, syn miliardera i filantropa George’a Sorosa, spotkał się z głównym doradcą tymczasowego rządu Bangladeszu Mohammadem Yunusem.

38-latek podczas środowego spotkania nazwał Yunusa „starym przyjacielem mojego ojca”. Pochwalił go także za podjęcie kroków zmierzających do skierowania Bangladeszu w stronę pokojowej przyszłości opartej na „uczciwości i sprawiedliwości”.

Przeczytaj także | Uber współpracuje z amerykańskim start-upem Avride, zajmującym się samochodami autonomicznymi, aby wprowadzić na rynek w tym kraju roboty dostawcze i samochody autonomiczne.

„Cieszę się, że stary przyjaciel i fundacja mojego ojca, laureat Nagrody Nobla @professormuhammadyunus, tymczasowy przywódca Bangladeszu występuje, aby poprowadzić Bangladesz do pokojowej przyszłości opartej na sprawiedliwości i uczciwości” – Alex Soros napisał w poście na Instagramie.

Przeczytaj także | Amerykański szok: Nastolatka instaluje kamerę w toalecie sklepowej i filmuje kobiety i nieletnie dziewczęta w New Jersey; został aresztowany.

Warto zauważyć, że Bangladesz był świadkiem obalenia szejka Hasiny, gdy protesty studenckie przekształciły się w powszechny ruch antyrządowy, po którym nastąpił utworzenie rządu tymczasowego.

W tym burzliwym okresie doszło do kilku przypadków przemocy i niepokojów, szczególnie wymierzonych w mniejszości z Bangladeszu, w tym Hindusów.

8 sierpnia, po ucieczce z kraju i rozwiązaniu parlamentu, Yunus został zaprzysiężony na szefa rządu tymczasowego.

Warto dodać, że po odsunięciu od władzy szejk Hasina twierdziła, że ​​w powstanie w Bangladeszu zaangażowane były Stany Zjednoczone.

Twierdził także, że utrzymałby się przy władzy, gdyby oddał Stanom Zjednoczonym wyspę St. Martin, małą wyspę w Zatoce Bengalskiej.

Jednak Stany Zjednoczone odrzuciły twierdzenia Hasiny, a Departament Stanu nazwał je „śmiesznymi” i „całkowicie fałszywymi”.

W zeszłym miesiącu Muhammad Yunus wygłosił przemówienie na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ. Pochwalił swoich rodaków za masowe protesty antyrządowe, które doprowadziły do ​​obalenia szejka Hasiny, mówiąc, że pokolenie Z namawiało kraj do ponownego przyjęcia wartości, w których narodził się w 1971 roku.

Wyraził także nadzieję, że zbiorowa determinacja powinna zdefiniować „Bangladesz przyszłości”. Chwaląc młodzież z Bangladeszu za protesty studenckie, Yunus nazwał reżim szejka Hasiny reżimem „autokratycznym” i „niedemokratycznym”.

Jednak przed siedzibą Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku odbyło się kilka demonstracji, podczas gdy premier Bangladeszu Mohammad Yunus przemawiał podczas 79. sesji Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku. Protestujący zebrali się przed siedzibą ONZ w Nowym Jorku, skandowali hasła i wyrazili zdecydowany sprzeciw wobec głównego doradcy Bangladeszu. (ANI)

(To jest nieedytowana i automatycznie wygenerowana historia z kanału Syndicated News, personel LatestLY nie modyfikował ani nie edytował treści)



Zrodlo