Wiadomości ze świata Nie spodziewaj się znacznego wzrostu średniej długości życia człowieka: badania

Nowy Jork, 8 października (AP) Według nowego badania ludzkość osiągnęła górną granicę średniej długości życia.

Postępy w technologii medycznej i badaniach genetycznych zaobserwowały wzrost długowieczności w krajach o populacjach długowiecznych, co oznacza, że ​​zdaniem badaczy większa liczba osób dożywających 100 lat nie przekłada się na znaczący wzrost długości życia.

Przeczytaj także | Brytyjski szok: 14-letnia dziewczyna rzekomo w złym nastroju z powodu „okresów” dźga nożem rybackim ojca dwóch nauczycieli i uczniów w Carmarthenshire.

S. Jay Olshansky, badacz z Uniwersytetu Illinois w Chicago i główny autor artykułu, powiedział: „Musimy zdać sobie sprawę, że istnieje granica” i że być może założenia dotyczące tego, ile osób powinno przejść na emeryturę i ile pieniędzy będą zarabiać, potrzebujemy. badanie opublikowane w poniedziałek przez czasopismo Nature Aging.

Mark Hayward, badacz z Uniwersytetu w Teksasie, który nie brał udziału w badaniu, nazwał je „cennym dodatkiem do literatury na temat śmiertelności”.

Przeczytaj także | Wymiana walut między Indiami a Malediwami „Yaarana trwa” – dokument z wizją ujawniony w obliczu rozluźnienia więzi (zobacz zdjęcia i wideo)

„Osiągamy plateau” średniej długości życia, zgodził się. „Zawsze istnieje możliwość, że jakiś przełom może wynieść przetrwanie na wyższy poziom, ale w tej chwili nie mamy takiej możliwości” – powiedziała Hayward.

Jaka jest oczekiwana długość życia?

Oczekiwana długość życia to szacunkowa średnia liczba lat, jaką może przeżyć dziecko urodzone w danym roku, przy założeniu, że współczynnik zgonów w tym czasie pozostaje stały. To jedna z najważniejszych miar stanu zdrowia na świecie, ale jest też niedoskonała: jest to szybkie oszacowanie, które nie uwzględnia śmiertelnych pandemii, cudownych lekarstw ani innych nieoczekiwanych wydarzeń, które mogłyby zabić lub uratować miliony istnień ludzkich.

W nowym badaniu Olshansky i jego partnerzy naukowi prześledzili szacunkową długość życia w latach 1990–2019 na podstawie bazy danych zarządzanej przez Instytut Badań Demograficznych Maxa Plancka. Naukowcy skupili się na ośmiu miejscach na świecie, w których ludzie żyją najdłużej – Australii, Francji, Hongkongu, Włoszech, Japonii, Korei Południowej, Hiszpanii i Szwajcarii.

Olshansky powiedział, że Stanów Zjednoczonych nie ma nawet w pierwszej czterdziestce. Ale uwzględniono to „ponieważ tu mieszkamy” i ze względu na śmiałe przewidywania, że ​​średnia długość życia w USA może znacznie wzrosnąć w tym stuleciu.

Kto żyje najdłużej?

Naukowcy odkryli, że kobiety żyją dłużej niż mężczyźni, a średnia długość życia nadal występuje, choć w wolniejszym tempie. W 1990 r. średni postęp na dekadę wynosił około 2 i pół roku. W 2010 roku było to 1,5 roku, a w USA prawie zero.

Stany Zjednoczone są trudniejsze, ponieważ borykają się z wieloma problemami, które zabijają ludzi jeszcze przed osiągnięciem starości, w tym z przedawkowaniem narkotyków, strzelaninami, otyłością i nierównością, która utrudnia niektórym osobom uzyskanie odpowiedniej opieki zdrowotnej.

Jednak w jednym obliczeniu badacze szacują, co by się stało we wszystkich dziewięciu lokalizacjach, gdyby wyeliminowano wszystkie zgony przed 50. rokiem życia. Olshansky powiedział, że maksymalny wzrost wyniósł zaledwie 1,5 roku.

Eileen Crimmins, ekspertka w dziedzinie gerontologii na Uniwersytecie Południowej Kalifornii, powiedziała w e-mailu, że zgadza się z wynikami badania. Dodał: „Dla mnie osobiście najważniejszą kwestią jest napięte stanowisko i względny upadek Stanów Zjednoczonych”.

Dlaczego oczekiwana długość życia nie może wzrastać w nieskończoność?

Badania pokazują, że istnieje granica długości życia większości ludzi i właśnie ją osiągnęliśmy, powiedział Olshansky.

„Wyciskamy coraz mniej życia z tych długowiecznych technologii. A powodem jest to, że starzenie się stanowi przeszkodę” – stwierdził.

Prawdopodobnie często słyszy się o kimś, kto dożył 100 lat – były prezydent USA Jimmy Carter osiągnął ten kamień milowy w zeszłym tygodniu. Nieco ponad 2 procent Amerykanów osiągnęło w 2019 roku 100 lat, w porównaniu z około 5 procentami w Japonii i 9 procentami w Hongkongu, powiedział Olshansky.

Eksperci twierdzą, że w nadchodzących dziesięcioleciach liczba stulatków prawdopodobnie wzrośnie, ale dzieje się tak ze względu na wzrost liczby ludności. Olshansky powiedział, że odsetek osób, które dożywają 100 lat, pozostanie ograniczony – w większości krajów dożyje tego mniej niż 15 procent kobiet i 5 procent mężczyzn. (AP)

(To jest nieedytowana i automatycznie wygenerowana historia z kanału Syndicated News, personel LatestLY nie modyfikował ani nie edytował treści)



Zrodlo