Wiadomości sportowe Pochettino wygrywa Stany Zjednoczone, a Moses i Pepe strzelają gole w drugiej połowie w wygranym 2:0 meczu z Panamą

AUSTIN, 13 października (AP) – Pierwszy trener Mauricio Pochettino w USA i 49. gol Yunusa Musy po asyście kolegi z Milanu Christiana Pulisica i trafieniu Ricardo Pepiego w doliczonym czasie gry zapewniły zwycięstwo 2:0 nad Panamą.

Przeczytaj także | Farooq Choudhary jako reprezentacja Indii w piłce nożnej pokonała u siebie Wietnam 1:1.

Sobotni mecz przed niemal 20 239 kibicami na stadionie Q2 był pierwszym z dwóch meczów towarzyskich Stanów Zjednoczonych w ciągu czterech dni, co obejmuje wtorkowy mecz z Meksykiem w Guadalajarze. Amerykanie zakończyli passę czterech meczów bez zwycięstwa i pierwszą serię czterech meczów bez zwycięstwa od poślizgu w siedmiu meczach w sezonie 2010-11.

Argentyńczyk Pochettino (52 l.), który zarządzał Tottenhamem, Chelsea i PSG, został zatrudniony w zeszłym miesiącu, aby zastąpić Gregga Berhaltera, który został zwolniony w lipcu po wyjściu z pierwszej rundy Copa America. Pochettino ma kontrakt na Mistrzostwa Świata w 2026 roku, których Stany Zjednoczone będą współgospodarzem, i ma za zadanie wystawić drużynę, która od 2002 roku nie docierała do ćwierćfinału mistrzostw świata.

Przeczytaj także | Yannick Sinner osiągnął pod koniec roku historyczne pierwsze miejsce w rankingu ATP, stając się pierwszym Włochem, któremu udało się tego dokonać.

„Zbuduj coś stopniowo. Celem jest rok 2026” – powiedział Pochettino.

„To dopiero pierwszy krok”.

Musa strzelił swojego pierwszego gola w 42 meczach międzynarodowych.

Anthony Robinson pracował na krawędzi obrońcy Michaela Murillo i został skierowany do Pulisica, który wymienił podania z Brendenem Aaronsonem i trafił raz. Moses pokonał obrońcę Cesara Blackmana i głową do domu po strzale Orlando Mosquery prawą nogą z 4 jardów, zdobywając swojego pierwszego gola od 42 meczów w reprezentacji.

Pulisic grał przeciwko swojemu ósmemu amerykańskiemu trenerowi, co jest rekordem dla amerykańskiego zawodnika. W reprezentacji Stanów Zjednoczonych zabrakło kontuzjowanych zawodników Sergino Dest, Tylera Adamsa, Joe Reyny, Tima Weaha i Folarina Baloguna.

W czwartej minucie drugiej połowy drugiego gola zdobyło trzech zawodników. Malik Tillman odbił strzał obok bramkarza Matta Turnera i skierował się do Hajiego Wrighta, który dośrodkował. Pochodzący z Teksasu Pepi przepuścił piłkę pod nogami Mosquery, zdobywając swojego jedenastego gola w 31 meczach – czwartego w trzech międzynarodowych meczach w Austin.

Tokarz. który rozegrał wszystkie cztery mecze na mundialu 2022. W 52. minucie trafił w obie strony, odbijając strzał Pumy Rodrigueza lewą ręką, a następnie rzucił się do przodu, by odbić uderzenie krzyżowe Yoela Barcenasa.

W 87. minucie strzał otwierający strzelił Jose Fajardo z Panamy.

Tim Ream został kapitanem amerykańskiej drużyny tydzień po ukończeniu 37. roku życia, stając się najstarszym amerykańskim zawodnikiem od czasów Prekiego Radosavljevicia w 2001 roku. Napastnik Josh Sargent rozegrał swój pierwszy mecz od finału fazy grupowej przeciwko Iranowi w 2022 roku.

Catia Garcia z Meksyku była pierwszą kobietą, która sędziowała mecz męskiej reprezentacji USA.

Bramkarz Zach Steffen, który nie grał w reprezentacji USA od ostatnich eliminacji do Mistrzostw Świata w marcu 2022 roku, został wykluczony przez Federację Piłki Nożnej Stanów Zjednoczonych z powodu lekkiej kontuzji. Obrońca Marlon Fossey, który przez ostatnie kilka dni nie trenował na boisku, również nie ubrał się. AP

(To jest nieedytowana i automatycznie wygenerowana historia z kanału Syndicated News, personel LatestLY nie modyfikował ani nie edytował treści)