Wiadomości sportowe Napastnik Lipska Sesko pokazał swój talent, strzelając 3 gole w dwóch meczach Ligi Mistrzów

Lipsk (Niemcy), 3 października (AP) Benjamin Cesko pokazuje w Lidze Mistrzów, dlaczego kluby takie jak Arsenal, AC Milan, Chelsea i Manchester United traktują go jako cel transferowy.

Mierzący 1,95 m napastnik Lipska strzelił trzy gole w dwóch meczach w odnowionych rozgrywkach, po imponującym uderzeniu w meczu z Juventusem w pierwszej połowie, a następnie rzucie karnym w drugiej połowie.

Przeczytaj także | Dlaczego drużyny mają napis „Bangladesz” na koszulkach ICC Women’s T20 World Cup 2024, mimo że turniej odbywa się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich? Poznaj powód.

Cesko wybił prawą nogę w słupek, a następnie lewą nogą wbił piłkę pod poprzeczkę i dał Lipskowi prowadzenie 1:0. Następnie posłał bramkarza Juventusu Matthiasa Perina z pola karnego w złą stronę, aby przywrócić prowadzenie Lipsku i podwyższyć na 2:1 po tym, jak Juventus został zredukowany do 10 zawodników.

Cesko strzelił głową w cztery minuty po rozpoczęciu meczu Lipsk z Atletico Madryt na 2:1.

Przeczytaj także | Główny trener Bangladeszu Chandika Hathurusinha wyraża rozczarowanie po porażce IND vs BAN 2. test 2024.

Po zeszłym sezonie łączono 21-letni Cesko z potencjalnym transferem, ale pościg zakończył się w przededniu mistrzostw Europy, kiedy przedłużył kontrakt z Lipskiem.

Przed przeprowadzką do Lipska za 24 miliony euro (25,8 miliona dolarów) kochający koszykówkę Słoweniec grał u boku Erlinga Hollanda w siostrzanym klubie Salzburg.

W maju transfermarkt.com wycenił go na 50 milionów euro (55 milionów dolarów), ale teraz jego wartość może być jeszcze wyższa.

Cesko strzelił hat-tricka dla Słowenii w zeszłym miesiącu w wygranym 3:0 meczu z Kazachstanem w Lidze Narodów. (AP) UNG 21.07.2024

(To jest nieedytowana i automatycznie wygenerowana historia z kanału Syndicated News, personel LatestLY nie modyfikował ani nie edytował treści)