Wiadomości sportowe ISL: Hyderabad FC pokonuje doubleheadera Paulisty i pokonał Mohamada 4:0 w Kalkucie

Kalkuta (Bengal Zachodni) [India]26 października (ANI): FC Hyderabad pokonał w sobotę Mohammedan SC 4:0 na stadionie Kishore Bharati Krirangan w Kalkucie i odnotował swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie Indian Super League (ISL) 2024–25.

W wieczór, gdy gospodarze liczyli na swoje pierwsze zwycięstwo, do grona strzelców dołączył Allan Paulista, po znakomitej parze, a do grona strzelców dołączyli także Stefan Sapic i Parag Srivas.

Przeczytaj także | „12 Saal Mein Ekbar Toh pozwolił Hai” Rohit Sharma reaguje po tym, jak Indie przegrały serię testów u siebie po ponad dziesięciu latach porażki z Nową Zelandią w Pune Test (obejrzyj wideo)

Podopieczni Thangboi Singto przygotowali grunt pod wspaniałe zwycięstwo, gdy Allan Paulista wykorzystał błąd Padama Chettriego i wyprowadził gości na prowadzenie w czwartej minucie.

Brazylia znalazła się w polu karnym, gdy Padamowi nie udało się oczyścić pola karnego po podaniu Florenta Augera. Paulista wykorzystał okazję i minął bramkarza.

Przeczytaj także | Ravindra Jadeja, Ruturaj Gaikwad i Matisha Pathirana prawdopodobnie będą odpowiednio pierwszą, drugą i trzecią bramką CSK; MS Dhoni pozostał „nieograniczonym graczem” przed megaaukcją IPL 2025: raport.

Hyderabad FC nałożył większą presję na obrońców Mohammedan SC, co zostało nagrodzone w 12. minucie, gdy Stefan Sapic wspiął się na szczyt i zdobył drugą bramkę po rzucie rożnym C. Goddarda.

Atak FC Hyderabad trwał nadal, a gospodarzom nie udało się dorównać swojej intensywności i pozostawili akry przestrzeni w środku pola. Trzy minuty po zdobyciu drugiego gola Paulista dodał kolejnego do swojego dorobku po tym, jak Parag Srivas znalazł Brazylijczyka nieoznaczonego w ostatniej tercji. 25-latek trafił piłkę do domu i pokonał Padama. FC Hyderabad przeszedł do historii, obejmując prowadzenie 3:0 w zaledwie 14 minut i 38 sekund, co było drugim najszybszym wynikiem w historii ISL.

FC Hyderabad mógł powiększyć prowadzenie, gdy Andrej Alba znalazł się w przestrzeni na skraju pola karnego. Brazylijczyk zignorował jednak jego strzał. W pierwszej połowie Muhammadan SC wolniej reagował na drugie piłki, zostawiał dużo miejsca w obronie i brakowało im iskry w ataku. Mimo posiadania lwiej części na przerwę schodzili z wynikiem 3:0.

W drugiej połowie taktyk Mohammedan SC, Andrei Czernyszow, usiadł na ławce rezerwowych i poprowadził do wzmocnienia wszystkich trzech drużyn Cesara Manzokiego, Mohameda Irshada i Makana Chote’a. Pomimo zmian goście dodali do swojego dorobku kolejnego gola w 51. minucie, kiedy Parag Srivas w połączeniu z Albą wyprodukował rakietę dalekiego zasięgu. Młody obrońca skierował piłkę prosto w prawy górny róg, całkowicie oszołomiając obrońców Padam i Mohammedan SC. To był wyjątkowy moment dla młodzieńca, kiedy strzelił swojego pierwszego gola w ISL.

Zaraz po zdobyciu czwartego gola gospodarze mieli świetną okazję na odrobienie straty, gdy Manzoki znalazł się w polu karnym, jednak jego kolejna akcja trafiła w słupek. Bikash Singh dostrzegł później swoją szansę po znakomitym dośrodkowaniu Alexisa Gomesa.

W ostatnich 20 minutach meczu drużyna Mohammedan SC rzucała ciałami do przodu w poszukiwaniu bramek, ale niestety to nie był ich wieczór, ponieważ Hyderabad FC zanotował drugie czyste konto i pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Brazylijski napastnik Hyderabadu, Allan Paulista, doskonale poprowadził linię bramkową, strzelając świetną parę bramek otwierających konto w ISL, a jednocześnie rzucając zaklęcie dwoma uderzeniami. Paulista trafił 18 z 22 podań i utrzymał w napięciu obrońców przeciwnika.

Po tym zwycięstwie 30 października FC Hyderabad podejmie Mohun Bagan Super Giants. Tymczasem Mohammedan SC ponownie zagra na wyjeździe w Derbach Kalkuty przeciwko Bengalowi Wschodniemu, który odbędzie się 9 listopada. (ANI)

(To jest nieedytowana i automatycznie wygenerowana historia z kanału Syndicated News, personel LatestLY mógł edytować tekst treści lub nie)