Według doniesień firma Fintech Stripe nabyła platformę Stablecoin za ponad miliard dolarów

Sektor kryptowalut, obecnie wyceniany na 2,38 biliona dolarów (około 2 00 08 386 crore rupii), mógł właśnie być świadkiem największej transakcji przejęcia w tym roku. Według doniesień, amerykańska i irlandzka firma fintech Stripe wydała 1,1 miliarda dolarów (około 9248 crore rupii) na przejęcie Bridge, platformy ułatwiającej emisję monet typu stablecoin. Michael Arrington, założyciel TechCrunch, w poście na X stwierdził, że transakcja została sfinalizowana.

W oświadczeniu Arringtona brakowało szczegółowych informacji, ale spotkało się to z pozytywnym odzewem od jego zwolenników, z których wielu stwierdziło, że integracja kryptowalut z tradycyjnym fintechem powinna być pierwszym krokiem w promowaniu adopcji kryptowalut.

Oczekiwane jest oficjalne potwierdzenie od Stripe and Bridge, a raport Bitcoin.com stwierdza, że ​​Stripe zamierza poprzez przejęcie rozszerzyć swój zasięg w sektorze wirtualnych aktywów cyfrowych (VDA). Platforma prawdopodobnie będzie korzystać z oprogramowania oferowanego przez Bridge, które umożliwia firmom akceptowanie płatności stablecoinami, aby zwiększyć jej użyteczność dla większej liczby użytkowników Web3. Stablecoiny to kryptowaluty powiązane z walutami fiducjarnymi.

Wiele raporty nazwali to przejęcie największym jak dotąd w przestrzeni Web3. Gadgets360 nie może potwierdzić ani zaprzeczyć tym zgłoszonym twierdzeniom.

Według niego oficjalna strona internetowaBridge jest „zbudowany z monet stabilnych”, co pozwala użytkownikom przenosić, przechowywać i akceptować monety stabilne, a jednocześnie umożliwia podmiotom emisję własnych monet stabilnych w ciągu kilku minut. W przypadku Bridge ma to znaczący wpływ na wycenę, która wcześniej wynosiła około 200 milionów dolarów (około 1681 crore rupii).

Tymczasem Stripe eksperymentuje obecnie z zakupami opartymi na kryptowalutach w UE. Na początku października dodała do swojej platformy w UE funkcję Pay with Crypto, która umożliwia sprzedawcom akceptowanie płatności w monetach typu stablecoin.

Już w 2022 roku platforma ogłosiła uruchomienie usługi „fiat-to-crypto”, która umożliwi użytkownikom wymianę dolarów na kryptowalutę. Mniej więcej w tym samym czasie firma przyjęła Matta Huanga, współzałożyciela firmy Paradigm zajmującej się kryptowalutami, aby został członkiem jej zarządu.



Zrodlo