Wciornastki zagrażają goździkowi Lebrija: "Jeśli za kilka lat nie wypuszczą kompatybilnego produktu, szklarni nie będzie"

Wysokie temperatury, które panowały w ostatnich tygodniach, nie są dobre dla upraw. kwiat cięty Lebrija, w szczególności te z goździkz którym spotykają się, i to nie pierwszy raz, a szkodnik owadzi co pozbawia wielu producentów zbiorów. Nazywa się wycieczki lub arañuelas i fitosanitarne Nie są skuteczne w eliminowaniu tego drobnego błędu, który wpływa na płatki kwiatu i sprawia, że ​​nie nadaje się on do sprzedaży. Duży problem u progu Dnia Wszystkich Świętych, kluczowy w tej branży ze względu na rosnącą sprzedaż.

Antonio López Cárdenas, który uprawia goździki od 35 lat w szklarniach tej gminy zapewnia, że ​​jeśli nie zostanie w jakiś sposób zatrzymana ekspansja tego owada, to wraz z suszabędzie oznaczać, że za kilka lat w okolicy nie będzie już szklarni. „Muszą wyprodukować kompatybilny produkt, którego będziemy mogli używać bez ograniczeń toksyczności, ponieważ nie możemy zebrać plonów przez trzy miesiące, a 70% rolników nie produkowało kwiatów od maja, a to oznacza ogromne koszty i wynikające z tego straty”.

Antonio, który zapewnia, że ​​dzieje się tak już od ponad czterech lat, próbował w tym roku siać później aby uniknąć „upału”, który powoduje pojawienie się owada, ale to nie wystarczy, ponieważ nadal utrzymują się wysokie temperatury. „Straty wynoszą około 10–12 tysięcy euro na każdego producenta, ponieważ na leczenie 4000 metrów szklarni, którą posiadam, wydaję 250 euro na produkty fitosanitarne, które muszę stosować co 3–4 dni, co podwaja wydatki i nic nie daje i konieczność wyrywania wielu roślin”.

On wycieczki Jest to owad, który może wniknąć do wnętrza kwiatu, gdy jest on zamknięty, ponieważ jest bardzo mały, uszkadzając w ten sposób płatki i pogarszając jego estetykę, gdy jest już otwarty. Również może powodować uszkodzenia i deformacje łodyg kiedy atak następuje we wczesnym rozwoju kwiatu. Walka chemiczna jest możliwa, ale jest bardzo ograniczona, ponieważ może generować problemy fitotoksyczności.

Zrodlo