W Oviedo pojawia się „święty”: Escandell pojawia się, by uratować punkt w Maladze

Real Oviedo dodał punkt na stadionie La Rosaleda przeciwko Málaga CF (0:0) w meczu, który wywołał wiele kontrowersji ze strony sędziego. Niebiescy byli lepsi punktowo, ale słabo celowali i musieli zwrócić się do Aaróna Escandella, aby wynieść coś z andaluzyjskiego lenna.

Javi Calleja dokonał zmian w składzie Kwasi Sibo, który zaczynał mecz jako starter, na szkodę Jaime Seoane, który zaczynał z ławki rezerwowych. Kolejną nowością dotyczącą meczu z Almerią był Sebas Moyano, który wszedł do jedenastki w miejsce Hassana.

władza do władzy

Pierwsza część była walką pomiędzy dwoma zespołami, które starały się być bohaterami scenariusza. Oviedo miał większą kontrolę w meczu i częściej docierał w pole karne Alfonso Herrero, który dwukrotnie dobrze się obronił w starciach z Danim Calvo i Sebasem Moyano.

Maladze trudno było wejść do systemu obronnego Javiego Calleji, gdy Costas i Calvo byli imperialnymi z tyłu, a Sibo zapewniał „cement” środkowi pola. Przy równych uczuciach i na tablicy wyników doszło do przełamania.

DOBRY OVIEDO… I ZŁY SĘDZIA

Druga połowa rozpoczęła się od pierwszej kontrowersyjnej akcji meczu. Alemao kontroluje piłkę w polu karnym, a Einar uderza go i strzela. Sędzia nie podyktował rzutu karnego, a system VAR go nie poprawia. Rzut karny, który trafił do zawieszenia dla Oviedo.

Pod względem piłkarskim w drugiej połowie blues byli lepsi od Malagi i mieli największe szanse. W szczególności dwóch Hassana i Paraschiva na ostatnim odcinku, które kibice Oviedo już widzieli.

W ostatniej akcji meczu Malaga twierdziła, że ​​Luengo złapał Einara w polu karnym. Sędzia w pierwszej kolejności nie podyktował rzutu karnego, ale VAR podyktował go i podyktował po zobaczeniu obrazu na monitorze. Antoñito wziął na siebie odpowiedzialność w 114. minucie, a Aarón Escandell okazał się bohaterem Oviedo, odgadując strzał i zapewniając zasłużony punkt drużynie z Oviedo, która nawet na La Rosaleda zasługiwała na więcej.