Vikings powstrzymują Jets i poprawiają wynik do 5:0, gdy Aaron Rodgers walczy w Londynie: Kluczowe wnioski

Wyniki meczu Vikings vs Jets i aktualizacje z piątego tygodnia NFL: najważniejsze wydarzenia, harmonogram, nieaktywni, prognozy, kursy i analizy

Autorzy: Zack Rosenblatt, Alec Lewis i Alex Andrejev

Minnesota Vikings kontynuowali swoją niepokonaną kampanię w 2024 roku, wygrywając w niedzielę 23-17 z Jets w Londynie, a rozgrywający Nowego Jorku Aaron Rodgers miał problemy.

Vikings wcześnie sfrustrowali Jets, obejmując prowadzenie 17-7 w pierwszej połowie, ale Nowy Jork otrząsnął się i odnalazł swój rytm po przyjęciu przez Allena Lazarda TD w drugiej kwarcie i zdobyciu gola przez Garretta Wilsona w czwartej. Jets mieli okazję na zwycięskie prowadzenie w ostatnich trzech minutach, ale nie byli w stanie jej zamknąć, gdy Rodgers przechwycił piłkę i skutecznie zakończył mecz.

Według ESPN Research, w pierwszej kwarcie oddał także dwa przechwyty, co oznacza, że ​​po raz pierwszy w swojej karierze trafił dwa przechwyty w pierwszej kwarcie.

Ankieta graczy NFL: Josh Allen na MVP; Tyreek Hill, Justin Jefferson jako elementy konstrukcyjne

Defensywa Wikingów kluczowa dla zwycięstwa

Gdyby nie obrona Briana Floresa Vikings, Minnesota nie wygrałaby niedzielnego meczu z New York Jets. Wikingowie dwukrotnie w pierwszej kwarcie przechwycili Rodgersa, przyszłego członka Galerii Sław. Najpierw atakujący z krawędzi Andrew Van Ginkel spadł z linii wznowienia, odebrał podanie Rodgersa z powietrza, chwycił piłkę i pobiegł w drugą stronę, sztywnie wspierając obrońcę w drodze do przyłożenia. Po kolejnym posiadaniu Rodgers popisał się środkowym podaniem, a obrońca Vikings Cam Bynum złapał je.

Obrona Wikingów nie była idealna. W drugiej połowie Rodgers odnalazł więcej rytmu. Ale Wikingowie ograniczyli bieg Nowego Jorku do 30 jardów przy 13 prowadzących. Minnesota również trzykrotnie zwolniła Rodgersa i uderzyła go dziewięć razy. Stephon Gilmore, ponadczasowy cud, następnie przypieczętował transakcję trzecim przechwyceniem Rodgersa. — Alec Lewis, pisarz pokonać Wikingów

Ofensywa Minnesoty radzi sobie bez Aarona Jonesa

Biegający z powrotem Wikingowie Aaron Jones doznał kontuzji biodra w pierwszej połowie niedzielnego meczu i nie wrócił na boisko. Jego nieobecność głęboko wpłynęła na ofensywę Wikingów. W drugiej połowie zespół strzelił dwa gole z gry, ale wszystko w ataku Minnesoty wydawało się niespójne. Były kary przed snapem i kary po snapie. Rezerwowy biegacz Ty Chandler nie mógł znaleźć miejsca do pracy na ziemi, gromadząc 30 jardów na 14 prowadzących.

Linia ataku była bardziej nieszczelna w przypadku upadków związanych z podaniami niż przez pierwsze cztery tygodnie sezonu. Brak czasu w połączeniu z deszczowymi warunkami i obroną Jets sprawił, że rozgrywający Sam Darnold wyglądał równie niespójnie i pozbawiony rytmu, jak przez cały sezon. — Chwytak

Jets tracą szansę na powrót, gdy Rodgers ma problemy

Przez chwilę wydawało się, że Jets wygrają dzięki Rodgersowi, który podkręcił atmosferę w czwartej kwarcie i prawie doprowadził Jets do powrotu. Zamiast tego można argumentować, że przegrali przez niego. Rodgers trzykrotnie przechwycił piłkę – ostatni w ostatniej ofensywnej akcji Jets w meczu, niedaleko pola końcowego, po podaniu, po którym skrzydłowy Mike Williams ani razu nie odwrócił głowy.

Pierwsze dwa były znacznie gorsze – wybranie szóstki w pierwszej kwarcie i kolejny kiepski przechwyt po podaniu przeznaczonym dla Lazarda. Ostatecznie był to najgorszy mecz Rodgersa w stroju Jets, najgorszy przykład Rodgersa wyglądającego jak 40-letni rozgrywający, który nie ma takich samych zdolności fizycznych jak kiedyś. — Zack Rosenblatt, autor beatów Jets

Zmarnowany dzień w obronie Nowego Jorku

Jets ostatecznie zmarnowali znakomitą grę w defensywie, a jednostka sprawiła, że ​​Darnold wyglądał jak wersja Darnolda, który grał dla Jets.

To obrona i tylko obrona utrzymywała Jets w grze. Darnold trafił 14 z 31 na 179 jardów i przechwycił. Wybór padł w czwartej kwarcie po złym podaniu, ale imponującym wyborem od obrońcy narożnika Brandina Echolsa. Jets mieli cztery worki, a Minnesota wykorzystała tylko 4 z 13 trzecich upadków, ale ostatecznie to nie wystarczyło, ponieważ ofensywa Jets walczyła przez większą część dnia. — Rosenblatta

(Zdjęcie: Mario Hommes / DeFodi Images za pośrednictwem Getty Images)