Valencia Basket dobrze się bawi z Reyerem Venecią i pozostaje niepokonana w Eurocup (105-83)

On Kosz Walencji Zmieniło się coś, co było ignorowane w ostatnich sezonach – mecze z słabszymi rywalami. Relaks, pewność siebie czy brak entuzjazmu skomplikowały mu życie i stracił więcej, niż było to konieczne. Z Pedra Martineza Wiele rzeczy się zmieniło, jedna z nich jest taka. Ponieważ nie wolno odpoczywać, jak gdyby ktoś strzelił gola do kosza, ale plecy nie są twarde, idzie się na ławkę, bo dla kibica jest więcej przyjemności niż cierpienia. Przed A Reyera Wenecja przy bardzo ograniczonej rotacji, stałe tempo Walencji wyprowadziło ich na prowadzenie i dodali cztery z czterech uderzeń Puchar Europy i że Fonteta baw się dobrze

Przed pierwszym skokiem były dwa emocjonalne momenty. Brawa dla Marigold Spahimistrza Eurocup w 2010 roku oraz minutą ciszy ku pamięci ojca Stefana Savicianieobecny w swoim kraju w trudnym czasie. Ta strata wygenerowała nowość, pierwszą własność w karierze Sergio De Larreę, Larry. On także wszedł Goran Filipovic znowu zadzwoniłem i nie było źle. . Młody zawodnik zdobył pierwsze pięć lokalnych punktów. Nos i klasę ma. Estetyczne jest to, że poprawia to również produkt. Niecałe cztery i pół minuty Larry wszedł na ławkę rezerwowych z siedmioma punktami w plecaku i oklaskami w sercu od La Fonteta. Chorwacki trener Reyer w pierwszej minucie zatrzymał atak miejscowych zawodników, 13-7 minuta 5. Wydawało się, że będzie to proste, ale z Kabengele y Pszenica imponując fizycznością w kilku akcjach, wszystko było zrównoważone. Obrona nie była mocna i Włosi to wykorzystali. Z bilansem 24-22 plasuje się na czwartym miejscu, a dzięki dominacji w zbiórkach (6-11) jest to coś, co w tym sezonie opanował do perfekcji.

Obrona musiała więcej dowodzić. Do biegania i przyspieszania gry. Tak właśnie było. 34-24 z potrójną Ojeleley za trzy minuty. Reyer akurat przechodził rotację i minuty przerwy Kabengele i Wheatle’a utrudniały mu rywalizację. Tak naprawdę to Semi złamał równowagę, jakby był szefem podwórka, bez sprzeciwu. Dwie akcje: penetracja, kontakt i pudełko. Wszystko z Larrym ponownie na czele zespołu. 37-24, minuta 15. Potrójny strzał Sestinajego drugi, umieścić maksimum, 40-24. Kabengele wrócił na tor, ale kula śnieżna wymknęła się spod kontroli. Nawet rejony Spahija jej nie powstrzymały. Do przerwy 52:38.

Powrót był już bezwładny. Larry luźno. Costello dorzuca swoją szarą masę, ponieważ jest trenerem lekkoatletycznym, mimo że odczuwa ograniczenia związane z dyskomfortem w kolanie, którego doświadcza od lata. I Semi, od Semi! 59-45, minuta 24. I dzięki Bogu Wiltjer, syn legendarnego centrum Barcelony, został zainspirowany. Kabengele również odmówił poddania się. Ale potrzebował pomocy i nie pojawił się poza Wiltjerem. Piękne dwa plus jeden Reuversawytrzymując kontakt w chmurach, w 28. minucie podwyższył na 71-51. Reuvers kontynuuje proces rozwoju i w pierwszej połowie rozgrzewał większość ławek rezerwowych, choć brakowało mu siły w defensywie. Piotr nie przebacza. +23, bomba od Filipovic. Trzecią część zakończył blok Montero po pozornie wykonanym koszu. 77-54, zapałka gotowana, bez porcji.

Ojeleye to także kolejny gracz. Łodzie do penetracji i narzucania swojej sylwetki. Dobrze dobrane ujęcia. Błąd. W Eurocup nie ma drugiego takiego jak on. Pedro nie spodobała się pewna obojętność w defensywie w ostatnich dziesięciu minutach, tracąc aż 29 punktów, ale Fonteta dobrze się bawił, zdobywając kolejne popołudnie na ponad setkę i czwartą wygraną w rozgrywkach. W niedzielę odbieramy Morabanc Andora.