Uruchomiono generator obrazów AI Canva Dream Lab; Pakiet Visual Suite zaktualizowany o nowe funkcje

W środę Canva ogłosiła nowe narzędzie do generowania sztucznej inteligencji (AI) polegającej na przetwarzaniu tekstu na obraz i dodała kilka nowych funkcji do swojego pakietu Visual Suite. Platforma komunikacji wizualnej z siedzibą w Sydney wprowadziła generator obrazów AI Dream Lab, platformę zbudowaną na stosie technologicznym Leonardo.Ai, zaledwie trzy miesiące po jej przejęciu. Ponadto do pakietu Visual Suites dodano także nowe narzędzia, takie jak Magic Write, ankiety i quizy, interaktywne wykresy oraz tablice oparte na sztucznej inteligencji. Firma udostępnia także zestawy robocze nauczycielom, uczniom i właścicielom małych firm.

Canva wprowadza Dream Lab generatora obrazów AI

Nowy Dream Lab, generator tekstu na obraz oparty na sztucznej inteligencji, który może tworzyć zdjęcia i grafikę, aby pomóc użytkownikom szybko znaleźć odpowiedni obraz do swoich projektów, został ogłoszony przez spółkę we wtorek. Narzędzie do generowania obrazów jest oparte na podstawowym modelu Phoenix firmy Leonardo.Ai i oferuje różne przypadki użycia.

Chociaż platforma komunikacji wizualnej oferuje już użytkownikom generator obrazów AI oparty na Stable Diffusion, Dream Lab oferuje użytkownikom swoje unikalne możliwości zarówno w zakresie tworzenia obrazów w wysokiej rozdzielczości, jak i szczegółowej kontroli nad generowaną treścią.

Dream Lab może wygenerować wiele odmian obrazu w ponad 15 różnych stylach w oparciu o monit tekstowy. Style te obejmują także renderingi i ilustracje 3D. Kontekstowy model sztucznej inteligencji może również generować obrazy wieloobiektowe, a także fotorealistyczne portrety. Dodatkowo użytkownicy mogą dodać obraz jako odniesienie do stylu, aby mieć większą kontrolę nad efektem końcowym.

Canva Visual Suite zaktualizowany o nowe funkcje

Canva ogłosiła także kilka nowych narzędzi i funkcji pakietu Visual Suite — zbioru narzędzi do tworzenia treści w różnych formatach, w tym dokumentów, filmów, prezentacji i nie tylko. Firma zaktualizowała kilka istniejących narzędzi i dodała nowe w oparciu o prośby społeczności.

Tablica oparta na sztucznej inteligencji została zaktualizowana o możliwość sortowania i podsumowywania tekstu. Dodano także interaktywne naklejki z reakcjami, które umożliwiają współpracownikom głosowanie na pomysły w czasie rzeczywistym. Magic Write otrzyma również aktualizację z możliwością kontekstowego generowania tekstu, która może generować dokładniejsze dane wyjściowe, a także udoskonalać wygenerowany tekst za pomocą jednego kliknięcia.

W przypadku filmów Canva wprowadziła nowe efekty animacji i automatycznie generowane napisy. Te ostatnie można za pomocą kilku kliknięć dopasować do stylu marki. Prezentacje są również aktualizowane o nowe interaktywne typy wykresów i zaawansowane efekty animacji. Co więcej, dodano nowe narzędzie o nazwie Custom Mockups, które jednym kliknięciem pozwala zamienić zdjęcia w szablony makiet charakterystycznych dla marki.

Dodano także kolejne nowe narzędzie o nazwie „ankiety i quizy”. Za pomocą tego narzędzia użytkownicy mogą tworzyć konfigurowalne ankiety i quizy bezpośrednio w edytorze. Canva ułatwia także dostęp do pakietu Visual Suite, integrując go z Google Workspace za pośrednictwem Gmaila, Dysku Google, Kalendarza, Dokumentów i nie tylko.

Osobno rozbudowywane są także Work Kits, czyli zbiór narzędzi, szablonów i zasobów dla konkretnych zespołów w organizacjach. Canva oświadczyła, że ​​będzie oferować zestawy robocze właścicielom małych firm, nauczycielom i uczniom. Każda z grup otrzyma dostosowane zasoby, które pomogą im w tworzeniu przydatnych treści wizualnych.

Zrodlo